Znudziły Ci się firany w oknach? Czas zamontować shuttersy!

Znudziły Ci się firany w oknach? Czas zamontować shuttersy!

Więcej szczegółów o szatersach.

Urządzając dom, sporadycznie przeznacza się wiele uwagi na okna. Najczęściej wybiera się tradycyjne aranżacje, a więc zasłony oraz firanki, które czasem łączone są z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze inne mniej rozpowszechnione w Polsce rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobnea więc shuttersy.

Cechy charakterystyczne shuttersów

Podstawową właściwością shuttersów (bądź też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach dekoracyjnych są ruchome, a więc można łatwo je ustawić w dowolnej pozycji, w zależności od kaprysu domowników. Producenci wykonują je z płyt MDF, z drewna, jak również polichlorku winylu (PCV). Okiennice wewnętrzne shutters montuje się przeważnie na oknach, jakkolwiek bardzo dobrze sprawdzą się też na drzwiach garderoby. Shuttersy to wprawdzie element okna, który w europejskim budownictwie widuje się wciąż dość rzadko, ale każdy z nas na pewno rozpoznaje je z telewizji bądź kina, gdyż tego typu okiennice są często wykorzystywane na terenach z gorącym klimatem, czyli w USA i w Australii.

Shuttersy – sterowanie ustawieniem lameli bez użycia linek

Shuttersy to okiennice dekoracyjne które nie tylko rewelacyjnie wyglądają, ale mają również przydatne funkcje. Przy ich użyciu można w pasywny sposób regulować użycie energii słonecznej: latem ograniczać nagrzewanie się pomieszczeń, a w zimne – zatrzymać ciepłe powietrze przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne świetnie komponują się z wieloma stylami wnętrz i można zainstalować je na przeważającej większości okien. Wytwarza i montuje się je na zamówienie, co powoduje, iż są stosunkowo droższym rozwiązaniem niż przykładowo rolety. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom bardzo ciekawy wygląd, dzięki czemu podnoszą wartość domu. Wypada także zaznaczyć, że nachylenie lameli okiennic wewnętrznych typu shutters jest ustawia się bez użycia żyłek, co rodzice małych dzieci lub posiadacze zwierząt, które rozerwać zwisające sznurki, uznają z pewnością za sporą zaletę.

Adres firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]