Żel i mydło antybakteryjne – usuń wirusy i drobnoustroje

Żel i mydło antybakteryjne – usuń wirusy i drobnoustroje

Znajdź żel do dezynfekcji rąk na verdeavis.pl/higiena/dezynfekcja-rak.html

Na jednym centymetrze kwadratowym skóry dłoni może bytować nawet do 5 milionów komórek drobnoustrojów. Wiele tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na ludzkich dłoniach roznoszą się pasożyty, bakterie oraz wirusy wywołujące poważne schorzenia. Dlatego higiena rąk jest koniecznością. Za pomocą zwykłego mydła możemy jednak pozbyć się ze skóry nie więcej niż do 90 procent bakterii. Zwykle to zadowalający wynik, jakkolwiek w wielu sytuacjach konieczne będzie skorzystanie z dużo efektywniejszych środków.

Żel do dezynfekcji rąk – gdzie jest używany

Mydło antybakteryjne znajduje zastosowanie w wielu sferach życia. Najpopularniejsze jest w placówkach medycznych – gabinetach dentystycznych, przychodniach czy szpitalach. Poza tym jego użycie jest niezbędne w gabinetach kosmetycznych, gdzie pracownicy mają bezpośredni kontakt ze skórą klientów i żyjącymi na niej drobnoustrojami. Po antybakteryjny żel do rąk koniecznie powinni sięgać także pracownicy gastronomii – w szczególności po przyrządzaniu potraw z jajek, mięsa (przede wszystkim drobiowego) czy mleka, ponieważ te artykuły spożywcze w stanie surowym często zawierają pewne ilości bakterii.

Rodzaje środków do dezynfekcji rąk

Najpopularniejszym środkiem do dezynfekcji rąk jest, oczywiście, mydło w płynie z dodatkiem związków niszczących drobnoustroje – zazwyczaj jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk mają również postać płynu lub żelu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można nabyć w opakowaniach o różnych objętościach – małych, które mieszczą się w torebce albo kieszeni spodni, lub dużych, zaprojektowanych do stosowania w dozownikach ściennych, często wyposażonych w fotokomórkę lub przystosowanych do włączania łokciem.

Adres firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]