Zastosowanie shuttersów w salonie i w sypialni

Zastosowanie shuttersów w salonie i w sypialni

Skieruj się tu jeśli jesteś zainteresowany shuttersami w sypialni.

Szatersy (shutters), czyli wewnętrzne okiennice dekoracyjne, kojarzą się najczęściej z aranżacją pomieszczeń w stylu południowoamerykańskim lub tropikalnym. Jednakże ten moduł zabezpieczenia okiennic można wykorzystać też w naszych domach – jest to bardzo wytrzymałe, a jednocześnie doskonale prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu aranżacji sprawdzi się lepiej niż popularne w tym momencie rolety.

Shuttersy w salonie – zdecydowanie zwiększają estetykę pomieszczenia

Okiennice typu shutters w salonie czy w pokoju gościnnym, pełnią podwójną funkcję – praktyczną oraz dekoracyjną. Shuttersy wyraźnie podnoszą walory estetyczne salonu. Ich lamele są szersze, co sprawia, iż rewelacyjnie wyglądają na większości okien. Kwestia estetyczna jest arcyważna, bo to w salonie podejmuje się gości oraz spędza się w nim większą część dnia. Z tej przyczyny powinno się zatroszczyć się, aby to pomieszczenie było nie tylko reprezentacyjne, ale równocześnie wygodne. Swoboda zmiany kąta ułożenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości światła przenikającego do pomieszczenia, co umożliwia m.in. delikatne jego ściemnienie, gdy chcemy wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub zupełne jego zaciemnienie, jeśli chcemy zobaczyć serial.

Shuttersy w sypialni – regulacja temperatury

Możliwość regulacji przenikania światła do pomieszczenia jest bez wątpienia najistotniejsza w sypialni. Shuttersy znajdą zastosowanie tu jednak z jeszcze innej przyczyny – z ich wykorzystaniem da się efektywnie regulować temperaturę wnętrza, która w dużym stopniu oddziałuje na nasz mocny sen. Z pomocą okiennic shuttersów w okresie zimowym przez dłuższy czas utrzymamy w sypialni ciepło, a w okresie letnim łatwiej jest zachować w niej niską temperaturę. Dodatkowo shuttersy skuteczniej chronią przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to też znakomite rozwiązanie dla alergików. Zbiera się na nich mniej cząsteczek kurzu aniżeli w plisach firan, a ich pielęgnacja jest niezmiernie łatwa i trwa zaledwie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy doskonale będą prezentować się też w pokoju dziecięcym, w kuchni oraz w łazience.

Adres firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]