Zalety i właściwości blach dachowych

Zalety i właściwości blach dachowych

Jeśli potrzebujesz blachodachówki, zobacz tu.

Blachodachówki to obecnie jeden z najpopularniejszych typów pokryć dachowych. Bez wątpienia znaczne zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród inwestorów nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele zalet, czyniących z nich idealny wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza wiekowych. Blacha na dach to także bardzo wielofunkcyjna technologia, znajdująca zastosowanie w wielu gałęziach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w obiektach mieszkalnych (wielorodzinnych i jednorodzinnych), a także gospodarczych i komercyjnych. Warto zatem poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, żeby ułożone z jej użyciem pokrycie było estetyczne i, co najistotniejsze, naprawdę wytrzymałe.

Blachy dachowe – cechy oraz zalety

Blacha dachowa wyrabiana jest z odpowiednio dobranych arkuszy stali, która później zostaje poddana specjalnej obróbce, gwarantującej jej wysoką wytrzymałość. Kluczowe jest dwustronne ocynkowanie i pokrycie blachy powłoką lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest dość lekka – na co wpływ ma gęstość użytego materiału oraz jego niewielka ilość – oraz cechuje się licznymi walorami. Wśród nich główna okazuje się rzecz jasna wysoka odporność na wilgoć i powiązana z nią mała podatność na korozję. Nowoczesne blachodachówki odróżnia także duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, a także wgniecenia będące wynikiem opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Właściwie dobrane warstwy lakiernicze są również odporne na działanie promieni słonecznych, co sprawia, że utrzymują one swoją estetykę nawet po latach od założenia. By jednak cieszyć się tymi walorami, blachy na dach trzeba kupować w sprawdzonych sklepach – najlepiej bezpośrednio od producenta.

Blachy na dach – gdzie dobrze się sprawdzą?

Blachodachówka, ze względu na niską wagę, znajduje obszerne zastosowanie przy remontach starych budynków o małej lub osłabionej wytrzymałości konstrukcji. Równie dobrze sprawdza się również w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do montażu i dość tania – oraz przy stawianiu i naprawach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin również w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do wykorzystywania na dachach o dużym nachyleniu.

Adres firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08