Wybieramy buty motocyklowe

Wybieramy buty motocyklowe

Kup buty motocyklowe.

Obuwie motocyklowe, podobnie jak i pozostałe części ubioru dla kierowców jednośladów, fenomenalnie się prezentują i z pewnością wiele osób pragnie je kupić ze względu na sam ich design. Niemniej jednak ich elementarnymi funkcjami są podniesienie komfortu jazdy, ułatwienie kontroli nad motocyklem i ochronę goleni oraz stopy w czasie możliwego wypadku.

Rodzaje obuwia motocyklowego

Nie tylko nowi kierowcy, ale także osoby od dłuższego czasu zainteresowane jazdą na motorze, mają trudność z tym, jakie buty na motocykl będą dla nich najstosowniejsze. W sklepach z odzieżą i dodatkami motocyklowymi kupimy kilka typów butów. To m.in.:
1. Buty miejskie to krótkie buty, sięgające tylko do kostki, które są znakomite na spokojną, niezbyt szybką jazdę rekreacyjną po mieście, gdzie niebezpieczeństwo udziału w wypadku jest mniejsze, tym samym osłona stopy nie jest tu priorytetem. Ich walorem jest natomiast wyjątkowa wygoda, dzięki czemu równie dobrze sprawdzą się również wtedy, gdy poruszamy się piechotą.
2. Buty enduro czyli sportowe buty przeznaczone do jazdy na torach wyścigowych, autostradach i do jazdy ekstremalnej, gdzie prawdopodobieństwo urazów i wypadków jest o wiele większe. Buty na motocykl tego typu posiadają liczne usprawnienia minimalizujące ryzyko skaleczenia skóry i złamania kości podudzia czy śródstopia. Te buty są długie, sztywne i niełatwo się w nich przemieszczać na piechotę.
3. Buty szosowo-turystyczne przeznaczone do jazdy turystycznej, czyli na dłuższe odległości. Sięgają ponad kostkę, w wielu przypadkach do połowy łydki i wyprodukowane są z materiałów zabezpieczających nogę przed zamoknięciem.

Na co zwrócić uwagę kupując obuwie motocyklowe?

Wybierając buty na motocykl należy w pierwszej kolejności ustalić, jakie jest ich główne przeznaczenie – stosowanie butów miejskich na trasie może skończyć się ciężkimi obrażeniami w razie upadku motocykla, z kolei buty crossowe noszone tylko do jazdy po mieście, będą może prezentowały się świetnie, ale entuzjasta jednośladów nie będzie czuł się w nich wygodnie. Zadaniem obuwia motocyklowego, notabene jak każdego części odzieży dla motocyklisty, jest asekuracja kierowcy i podwyższenie bezpieczeństwa jazdy, tym samym jakość wykonania i użytych w nim tworzyw jest wyjątkowo istotna. Kupujmy zatem obuwie najlepszych producentów. W razie problemów z selekcją butów należy zawsze skorzystać z pomocy bardziej wykwalifikowanego kierowcy albo zapytać o nią sprzedawcę sklepu, w którym zamierzamy dokonać zakupu butów.

Adres firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]