W jakich wnętrzach sprawdzą się rolety dzień i noc?

W jakich wnętrzach sprawdzą się rolety dzień i noc?

Rolety dzień i noc to jeden z najpopularniejszych rodzajów rolet. Roleta dzień noc to znakomita opcja do wnętrza dla osób, które chcą kontrolować ilość światła w pomieszczeniach. Jest to też fantastyczny sposób na zaaranżowanie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do gabinetu, sypialni albo pokoju dziecka, ale bez efektu całkowitego zaciemnienia. Najpopularniejszym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Wyrób dostępny jest w wielu rozmiarach (standardowym, mini lub na wymiar) oraz rozmaitych wersjach kolorystycznych.

Roleta dzień noc w salonie i pokoju dziecka

Popularna roleta dzień noc zebra to model wykonany z pasków o różnych kolorach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy o tym samym kolorze, a innych odcieniach, to następny pomysł na zaaranżowanie i ożywienie każdego wnętrza.
Do jakiego pomieszczenia będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieograniczone. Odpowiednio dobrany kolor ożywi lub stonuje atmosferę wnętrza. Mini roleta dzień noc gwarantuje umiarkowany poziom zaciemnienia, dlatego dobrym pomysłem jest zamontować ją w salonie lub innych pomieszczeniach, gdzie nie życzymy sobie nadmiaru światła, ale nie potrzebujemy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być też łazienka lub pokój dziecka.

Rolety dzień noc – zastosowanie

Oprócz wymienionych powyżej pomieszczeń, w których nadmiar promieni słonecznych może przeszkadzać w spaniu lub odpoczynku, jest jeszcze kilka możliwości na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pokoju, gdzie znaczna powierzchnia jest przeszklona. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień noc, która umożliwi Ci regulowanie zaciemnienia lub poziomu światła , chociażby podczas wieczornego seansu z rodziną.
Rolety dzień i noc wkomponują się także w każde awangardowe wnętrze, do których nie nadadzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza umożliwieniem zaciemnienia – pełnią także rolę dekoracyjną. Rozbudowana kolorystyka i współczesne wzornictwo sprawiają, że wnętrze może nabrać nowatorskiego lub minimalistycznego charakteru. Podsumowując: skorzystaj z rolet dzień i noc, jeżeli pragniesz uzyskać efekt częściowego zaciemnienia.