Uniwersalne rolety okienne

Uniwersalne rolety okienne

Rolety okienne, sufitowe oraz ścienne wyliczane są w każdym sezonie wśród trendów na nowoczesne i modne zaaranżowanie pomieszczenia. Zaletą rolety okiennej jest jej uniwersalność, jak również mnogość kolorów i wzorów. Na ile to rozwiązanie sprawdzi się w dowolnym pomieszczeniu?

Kolorowe rolety – dopasuj je do wystroju mieszkania?

Dobrzy producenci potrafią zaoferować kilkanaście, a czasem kilkadziesiąt wariantów kolorystycznych różnych typów rolet okiennych. Rolety dzień noc, zebra i mini można zakupić w bogatej palecie barw.
Dopasuj kolor zbliżony do Twojego wnętrza albo postaw na barwę w kolorze przeciwnym do ścian, mebli i dodatków. Bezpieczne kolory, które z reguły się sprawdzą, to czerń, biel, beże oraz szarość. Zwłaszcza szarość jest efektowna i elegancka, a jednocześnie optycznie powiększa i wspaniale rozświetla wnętrza.

Rolety okienne – jakie są ich typowe wymiary

Wymiary typowych rolet okiennych mierzy się według stosunku szerokość do wysokości. Producenci oferują rozmiary od 35 do 140 cm szerokości i od 116 do 230 cm wysokości. Tego typu rolety pasują do okien o standardowych wymiarach.

Rolety okienne wykonywane na wymiar

Dla osób, które marzą o roletach, ale posiadają okna w nietypowym rozmiarze, idealnym wyborem są rolety okienne wykonywane na wymiar. Jeżeli więc sprzedawane w sklepach rolety nie pasują wymiarami do Twoich okien, to innym pomysłem jest roleta sufitowa, ścienna lub usługa nieodpłatnego zwężania rolet.