Szukasz czegoś innego na okna? Polecamy shuttersy wewnętrzne

Szukasz czegoś innego na okna? Polecamy shuttersy wewnętrzne

Kup szatersy

Planując aranżację wnętrza, z rzadka poświęca się dużo uwagi dekoracji okien. Zazwyczaj wybiera się klasyczne rozwiązanie, a więc zasłony oraz firany, które czasami zestawiane są dodatkowo z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze inne rzadko znane w Polsce rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrzne typu shutters.

Charakterystyka okiennic ozdobnych typu shutters

Podstawową cechą shuttersów (bądź też po polsku – szatersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach ozdobnych ruszają się, a więc można ustawiać je w różnych pozycjach, zależnie od potrzeb mieszkańców. Producenci wytwarzają je z PCV, płyt MDF, jak również z listw drewnianych. Shuttersy instaluje się głównie na oknach, aczkolwiek rewelacyjnie sprawdzają się też na drzwiach szafy. Okiennice dekoracyjne shutters to co prawda dodatek na okna, który w europejskim budownictwie spotyka się w dalszym ciągu sporadycznie, ale każdy z nas zapewne w kinie bądź w telewizji, bowiem tego typu okiennice są niezwykle popularne na obszarach z cieplejszym klimatem, a więc w RPA czy w krajach śródziemnomorskich.

Shuttersy – regulacja kąta lameli bez pomocy żyłek

Shuttersy to okiennice ozdobne które nie tylko wspaniale wyglądają, lecz mają również praktyczne zastosowanie. Z ich sprawą można w pasywny sposób regulować użycie padającego światła: w upalne dni ograniczać kumulowanie się ciepła w pokojach, a w zimne – zapobiegać jego utracie. Okiennice wewnętrzne pasują do rozmaitych stylów wnętrz i można umieścić je na przeważającej większości okien. Wykonuje i instaluje się je na zlecenie, co skutkuje tym, że są stosunkowo droższym rozwiązaniem niż na przykład żaluzje. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom bardzo ciekawy wygląd, w wyniku czego podwyższają wartość domu. Warto również zaakcentować, że nachylenie lameli shuttersów jest regulowane bez wykorzystania łańcuszków, co rodzice dzieci czy posiadacze psotliwych psów i kotów, które mogłyby wplątać się dyndające linki, uznają zapewne za dodatkowy atut.

Adres firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]