Środek do usuwania farby – remedium na graffiti

Środek do usuwania farby – remedium na graffiti

Dowiedz się więcej o środkach do czyszczenia elewacji na https://verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/usuwanie-zabrudzen/usuwanie-graffiti.html

Na przestrzeni kilku ostatnich lat problem wandalizmów na murach i elewacjach budynków znacznie się nasilił. Przeważnie mają one formę napisów wykonanych sprayem. Ich wartość artystyczna jest zerowa, na dodatek często hasła te niosą treści obcesowe lub rasistowskie. Nie dziwi zatem, że właściciele lub administratorzy budynków robią wszystko, aby usunąć je z murów. W tym celu najczęściej postanawiają ponowne pomalować ścianę – to jednakże pochłania mnóstwo pracy i jest całkiem kosztowne. Inną opcją jest użycie środka do usuwania farby.

Jak działa preparat do mycia elewacji?

Działanie takich środków bazuje na czynnikach aktywnych, które rozpuszczają komponenty najpopularniejszych farb – przede wszystkim rozmaitego rodzaju żywice. Ich specyficzna kompozycja powoduje, że środki tego typu pozwalają na czyszczenie także mocno porowatych powierzchni. Dobre środki do usuwania farb nie mają w składzie rozpuszczalników takich jak toluen, które są szkodliwe dla środowiska i ludzi. Użycie środka do usuwania farby olejnej polega na naniesieniu go na elewację budynku – w tym celu należy użyć dużego pędzla lub wałka. Po około godzinie środek trzeba wypłukać wodą lub zmyć myjką ciśnieniową.

Kto powinien wybrać środek do usuwania farby olejnej?

Preparat do usuwania farby olejnej powinien znaleźć się w wyposażeniu wszelkich firm, które obsługują wspólnoty mieszkaniowe, gdyż to przede wszystkim fasady nieogrodzonych bloków są narażone na ataki wandali. Małe opakowanie środka okaże się przydatny również właścicielom sklepików, firm czy domów jednorodzinnych. Zakup środka do czyszczenia elewacji to w porównaniu z koniecznością pomalowania ścian po raz kolejny duża oszczędność – zarówno jeśli idzie o koszty kupna farby, jak i czas niezbędny do wykonania tej pracy.

Adres firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]