Prosty sposób na dobrą kawę w domu – kapsułki z kawą

Prosty sposób na dobrą kawę w domu – kapsułki z kawą

Jeśli chcesz kupić kapsułki z kawą, skieruj się tu

Duża część z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki ciepłej, smakowitej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na następny dzień pracy. Przy mocnej kawie relaksujemy się także z przyjaciółmi, podjadając ciastka na mieście i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach w kraju. Napój ten jest nam znany od kilkuset lat, ale nadal pijemy go z reguły w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bo tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki do kawy równie dobra jak w kawiarni

Gdy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich gatunków lub fantazyjnie przygotowaną wybieramy się przeważnie do kawiarni, gdyż niewielu z nas potrafi przygotować różnorodne napoje kawowe. Nie potrafimy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, zatem nie wiemy jak przekształcić espresso w perfekcyjne latte, cappuccino czy macchiato. Dlatego modna od dziesięcioleci, a w Naszym kraju tak naprawdę dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki kawy do ekspresu, którą można przyrządzić w kilka minut w niewielkich dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki do ekspresu? Głównie dlatego, iż posiadając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest bezbłędnie odmierzona ilość kawy, aromatów oraz ewentualnie mleka, a naszym zadaniem jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w pojemniku, zapewnienie w ekspresie właściwej ilości wody, podstawienie kubka albo filiżanki o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż urządzenie wypełni całą pracę za nas.

Kapsułki do kawy – smaczna kawa w niewysokiej cenie

Ekspresy na kapsułki nie są drogie – nieduże modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200-300 zł. Same kapsułki z kawą to też nie jest ogromny koszt. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. cappuccino można przygotować w domu za niecałe 1,10 zł. Cena waha się rzecz jasna w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z jednakowym napojem podawanym w kawiarni, jest to na ogół ok 15% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest z pewnością ich dużą zaletą. Konsumenci jednak zastanawiają się częstokroć czy posiadając ekspres jednej firmy nie będą ograniczeni do kupna kapsułek tylko od danego producenta. To bezpodstawne obawy. W tej chwili do większości popularnych systemów, takich jak Tchibo Cafissimo, Nespresso czy Nescafe Dolce Gusto można zamówić kompatybilne kapsułki.

Adres firmy:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]