Odkażanie powierzchni i narzędzi – o środkach dezynfekujących

Odkażanie powierzchni i narzędzi – o środkach dezynfekujących

Jeśli chcesz zamówić środki dezynfekcyjne, koniecznie sprawdź https://verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/dezynfekcja-powierzchni.html

Specjalistyczne środki odkażające pomagają zachować czystość różnorodnych powierzchni. Gdzie są wykorzystywane i w jaki sposób działają? Czemu warto się w nie wyposażyć?

Środki dezynfekujące – zawartość i działanie

Spotykane na rynku środki dezynfekujące mają na celu mycie oraz odkażanie narzędzi i powierzchni. Z ich pomocą możliwa jest likwidacja chorobotwórczych czynników mogących mieć negatywne oddziaływanie na organizm człowieka i przenosić zakażenia krzyżowe. Profesjonalne środki są wzbogacone o składniki usuwające bakterie oraz inne mikroorganizmy. W skład środków antyseptycznych najczęściej wchodzi nadtlenek wodoru, kwas nadoctowy, poliaminy, chlor, aldehydy, alkohol, czterorzędowe związki amonowe, jak również dużo innych komponentów. Do najczęściej stosowanych środków należą żele, chusteczki do dezynfekcji, płyny w sprayu oraz oleje (np. do instrumentów chirurgicznych).

Zastosowanie środków do dezynfekcji powierzchni

Środki antyseptyczne wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie konieczne jest utrzymanie sterylnej czystości – na stołówkach, w kuchniach, laboratoriach czy w placówkach gastronomicznych, medycznych. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do odkażania urządzeń sanitarnych, podłóg, toalet, blatów, znajdują również zastosowanie przy myciu sztućców, krajalnic, blenderów, maszynek do mięsa oraz innych maszyn czy przedmiotów. Kluczowe jest dopasowanie właściwego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt intensywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Należy zachować ostrożność szczególnie w przypadku powierzchni ceramicznych – umywalek, pisuarów czy muszli klozetowych.

Adres firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]