Listwa podłogowa – wykończenie paneli i ochrona ścian

Listwa podłogowa – wykończenie paneli i ochrona ścian

Listwy drewniane kupisz na https://www.balticwood.pl/oferta/listwy

Wydają się niewiele wnoszącym elementem, jednakże ich charakter może bardzo wpłynąć na wygląd pomieszczenia. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale również pozwalają na estetyczne przeciągnięcie przewodów i chronią najniższe partie ściany przed zabrudzeniem i uszkodzeniem, co jest istotne zwłaszcza w pomieszczeniach, po których chodzimy w butach. To na pewno dostateczny argument, by nie bagatelizować ich doboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z MDF bądź PVC

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter pomieszczenia i bardzo dobrze współgra ze stylowymi dodatkami czy meblami – przede wszystkim, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla konsumentów z ograniczonym budżetem rozsądnym wyborem będą zaś listwy podłogowe wykonane z PVC lub MDF, które imitują te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu zaleca się zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, także i te mogą być wytworzone zarówno z litego drewna, jak i innych tworzyw. Dzisiejsze listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną paletą barw – zwykle w odcieniach bieli, szarości lub beżu, choć dostępne są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć też nietypowy kolor, pod warunkiem, że kupimy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Adres firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]