Lampa solna – delikatne i kojące światło

Lampa solna – delikatne i kojące światło

Dowiedz się, gdzie zamówić lampy solne, wejdź na superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Niewielkie ozdoby z kamienia i innych minerałów od dziesięcioleci zajmują miejsce w naszych mieszkaniach. Przywozimy je z różnorodnych wypraw po Europie, a nieraz kupujemy pod wpływem impulsu, ponieważ harmonizują ze stylem, w jakim zaaranżowane jest wnętrze. Sporadycznie jednakże są to rzeczy funkcjonalne – z reguły służą jako zwykłe ozdoby. Minerałem, z którego można jednakże wykonać obiekty wykorzystywane na co dzień, jest sól kamienna. Produkuje się z niej z reguły lampy, ale także inne przybory.

Lampy solne są niepowtarzalne

Lampy solne są ładne i bez problemu dostosujemy je do aranżacji pomieszczenia, bowiem występują w trzech kolorach (szarym, białym, różowym) i w kilku ich odcieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, jako że nie ma brył solnych o takich samych kształtach i strukturze krystalizacji. Szczególnie modne są lampy solne, których klosze cechują się nie oszlifowaną, chropowatą powierzchnią. Często zdarza się jednak, iż rękodzielnicy zajmujący się sporządzaniem takich lamp, nadają im bardziej regularne kształty, na przykład kuli czy też piramidy.

Lampa solna a wytwarzanie ujemnych jonów

Wiele ludzi wierzy, iż lampy solne mają dobry wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im zwłaszcza zdolność jonizacji powietrza, to znaczy wyzwalania ujemnych jonów, które równoważą te wyzwalane przez wszędobylskie urządzenia elektroniczne. Ujemne jony polepszają jakość powietrza oraz ułatwiają swobodne oddychanie między innymi jednostkom borykającym się z astmą bądź alergią. Blask, jaki emitują tego rodzaju lampy, jest kojący i przyjemny, dlatego poleca się kupienie ich jednostkom, którym dokucza brak snu lub stres, dlatego że z ich pomocą można łatwiej się zrelaksować. Ale z soli kamiennej nie tworzy się tylko lamp solnych. Wykonuje się z nich też estetyczne świeczniki i pojemniczki na biżuterię, a duże bloki z soli himalajskiej stosuje się w aranżacji domów, jak również gastronomii.

Adres firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]