Które części zamienne Citroena kupujemy najczęściej?

Citroen części Kraków, części do Citroena

Citroen jest marką ze stuletnią tradycją, od dekad znana dobrze polskim kierowcom. Jej auta w kraju nad Wisłą są doceniane ze względu na przystępną cenę, wysoką dostępność oraz w szczególności za znaczną ilość warsztatów wyspecjalizowanych się w ich serwisowaniu. Największą popularnością cieszą się takie modele jak C-Elysse, C-Crosser, C4, C5, C6, Jumper, Nemo, Xsara, Xantia i Saxo. Oczywiście, podobnie jak auta innych marek, nie są one bezawaryjne, zatem właściciele samochodów z francuskiej stajni muszą przygotować się na to, iż z czasem będą zmuszeni nabyć części zamienne.

Części zamienne do Citroena – co zamawiamy najczęściej?

To, które części często odmawiają posłuszeństwa jest zależne przede wszystkim od danego modelu – każdy z nich ma swoje wady, z których wynikają inne awarie. Na początku należy na pewno napomknąć o płynach, które ulegają zużyciu w wyniku codziennej eksploatacji pojazdu. Są to najczęściej płyn hamulcowy, olej silnikowy, płyn chłodniczy i czynnik chłodniczy w klimatyzacji. Regularnych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie należy lekceważyć, potrzebują również moduły układu hamulcowego: klocki i tarcze.

Jak ekonomicznie i łatwo zdobyć części do Citroena?

Najodpowiedniejszym wyborem będą zawsze oryginalne części Citroen – te nieautoryzowane, często produkowane w chińskich manufakturach, w niektórych przypadkach cechują się niższą jakością, co negatywnie wpływa na bezpieczeństwo i wygodę jazdy. Dlatego posiadacze aut Citroen części zamienne powinni kupować w sklepach specjalizujących się w sprzedaży podzespołów do francuskich samochodów. Jeżeli w pobliżu żaden z podobnych nie działa, wszystkie potrzebne części można zakupić przez internet.

Adres firmy:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]