Kremy przeciwzmarszczkowe – krótka charakterystyka

Kremy przeciwzmarszczkowe – krótka charakterystyka

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy zamówisz na houseofbeauty.com.pl/c/66-kremy-przeciwzmarszczkowe.

Również młodzieńcza skóra bez problemów wymaga należytej pielęgnacji. Pozwoli to zwolnić procesy starzenia się tkanek i dzięki temu dłużej zachować je w dobrym stanie. W największej mierze dotyczy to skóry twarzy, która jest najbardziej narażona na powstawanie niepożądanych zmian, pośród których zmarszczki są szczególnie dokuczliwe dla pań, jak i panów. W związku z tym tak istotne jest, żeby używać odpowiednich kremów przeciwzmarszczkowych dobranych do wieku i rodzaju skóry. Szczęśliwie nie jest to skomplikowane, bowiem w sprzedaży można nabyć kosmetyki dostosowane do każdego typu skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – jaki jest ich skład?

Jednym z najważniejszych zadań kremów przeciwzmarszczkowych jest hydratyzacja skóry. Toteż kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy często mają w składzie mocznik – komponentłączący cząsteczki wody i tym samym przeciwdziałający jej utracie, przy czym dodatkowo zmiękczający skórę. Kosmetyki tego typu zawierają również tłuszcze nazywane ceramidami, które też przeciwdziałają utracie wody, ponieważ zapełniają obszary pomiędzy komórkami skóry. Znaczącym składnikiem kremów przeciwzmarszczkowych do cery jest także skwalen. Jest to węglowodór wielonienasycony znajdujący się w składzie naturalnego płaszcza lipidowego ludzkiej skóry. W odpowiednim stężeniu skwalen zwalcza wolne rodniki i inne niekorzystne czynniki, a poza tym pozwala substancjom odżywczym przeniknąć głębiej w skórę.

Kremy przeciwzmarszczkowe do cery – dostosuj do typu skóry i wieku

Kosmetyki na zmarszczki można podzielić na kilka typów. Jednym z najważniejszych kryteriów podziału jest wiek użytkownika, dla którego dedykowany jest dany kosmetyk. Przy jego wyborze warto także wziąć pod uwagę, do pielęgnacji której części ciała został on stworzony – przecież krem przeciwzmarszczkowy do cery będzie różnić się składem od kremu do szyi lub pod oczy.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]