Kontenery a rodzaj składowanych odpadów

Kontenery a rodzaj składowanych odpadów

Zamów kontenery na złom na http://bit.ly/2IqFNkZ

Na rynku można nabyć w najróżniejsze typy kontenerów stalowych na odpady. Te najpopularniejsze sprawdzają się jako kontener na gruz lub złom, a także przy magazynowaniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Istnieje jednak wiele typów odpadówwymagających zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one odmienną konstrukcją oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Które surowce można składować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym cechują się poszczególne modele?

Kontenery stalowe – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery muszą być dopasowane do rodzaju przechowywanych i transportowanych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zostały zaprojektowane z myślą o takich odpadach jak złom, gruz, zniszczone płytki ceramiczne lub parkietowe, a także zdemontowane elementy drzwi i okien – przeważnie służy do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych bądź wytwarzających granulaty z tworzyw sztucznych najlepiej sprawdzają się natomiast kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do magazynowania odpadów w formie półpłynnej lub płynnej idealne są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla magazynów i firm transportowych

Do przewożenia ładunków o znacznych gabarytach niebędących odpadami czy też potrzebujących selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (prawie identycznie jak przy firance) możliwe jest momentalne rozładowanie kontenera. Tego rodzaju kontenery wytwarzane są najczęściej dla firm transportowych oraz magazynów.

Adres firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]