Kontener na odpady specjalne – rodzaje i konstrukcja

Kontener na odpady specjalne – rodzaje i konstrukcja

Zobacz, gdzie zamówić kontenery hakowe

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia powinny cechować się ogromną trwałością, a także spełniać rygorystyczne parametry techniczne. Jakie cechy mają popularne modele kontenerów? Z jakiego powodu warto wybrać wysokiej jakości kontenery stalowe?

Rodzaje kontenerów na odpady specjalne

Pośród dostępnych na rynku kontenerów specjalnego przeznaczenia można wymienić kontenery na odpady sypkie, niebezpieczne, płynne, odpady generowane przez oczyszczalnie ścieków oraz odpady przemysłowe. Kontenery używane do przewozu odpadów z oczyszczalni mają podgrzewaną podłogę, co zapobiega przymarzaniu płynów do dna. Kontenery tego typu są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są zabezpieczone klapą z uszczelką, dzięki czemu przewożone odpady nie wyciekają. Kolejnym zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad pokrywą, która uniemożliwia wylewanie się płynów podczas załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady należą też pojemniki na odpady przemysłowe typu plandekowiec – modele z podłogą posiadającą uchwyty do zabezpieczenia ładunku oraz z rozsuwanymi ścianami.

Kontenery otwarte na odpady budowlane i sypkie

Osobną grupę kontenerów są modele na odpady sypkie, np. pyły i trociny. Obecne na rynku kontenery wyposażone są w przenośnik ślimakowy oraz obsługiwane przez urządzenia hakowe. Kontenery na materiały ziarniste mogą także być wyposażone w klapę z uszczelką. Do grupy modeli specjalnych należą również kontenery otwarte używane do przewozu i gromadzenia gruzu oraz odpadów budowlanych.

Adres firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]