Jakie zastosowanie i właściwości ma sól himalajska?

Jakie zastosowanie i właściwości ma sól himalajska?

Szukasz soli himalajskiej różowej? Wejdź na ogrodysolne.pl.

Sól himalajska już od wielu lat gości w naszych domach. Czy zdajesz sobie sprawę z tego jednakże, iż posiada ona szersze zastosowanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska oraz w jaki sposób możesz ją wykorzystać.

Sól himalajska – pochodzenie oraz charakterystyka

Sól himalajska rozpatrywana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Cechuje się ślicznym różowym odcieniem, który pochodzi od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez czy potas. To naturalnie unikalny skład mineralny nadaje sól himalajskiej niepowtarzalny smak oraz kolor.

Jakie właściwości ma sól himalajska?

Sól himalajska obejmuje kilkadziesiąt różnych minerałów oraz pierwiastków śladowych, co powoduje, że jest w dużym stopniu bardziej pożywna niż standardowa sól kuchenna. W jakich aspektach może pomóc? Regulacja ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej ma prawo pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspieranie układu trawiennego: co poniektórzy uważają, że sól himalajska może wspierać trawienie poprzez stymulowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zredukowanie zmęczenia i stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, w głównej mierze magnez, są w stanie pomagać w redukcji stresu oraz zmęczenia. W dodatku sól himalajska jest znana z atrybutów jonizujących, co oznacza, że może pomagać w oczyszczaniu powietrza poprzez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu wykorzystuje się ją do produkcji lamp oraz świeczników solnych.

Sól himalajska – wykorzystanie

Okazuje się, iż sól himalajska to nie tylko kuchenna przyprawa, chociaż to jej najpopularniejsze wykorzystanie. Prócz tego, wykorzystywana jest do: Kąpieli solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli ma możliwość przynieść rozluźniające doświadczenie, jednocześnie nawilżając skórę oraz dostarczając cennych minerałów. Płukania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w kojeniu podrażnień i infekcji. Fabrykacji lamp i świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką bądź świeczką tealight tworzą śliczny element ozdobny, ale także mają pozytywny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości oraz obszerne zastosowanie, sól himalajska nazywana jest naturalnym skarbem z wnętrza gór.

Adres firmy:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]