Jak skompletować odzież motocyklową?

Jak skompletować odzież motocyklową?

Znajdź odzież na motocykl.

Nie od dawna wiadomo, iż jazda na motorze nie należy do najbezpieczniejszych czynności. W czasie kolizji kierowca motocykla nie jest zabezpieczony przez pasy i całkowicie przyjmuje on na siebie siłę zderzenia. Dlatego tak ważne dla każdego motocyklisty jest zaopatrzenie się w odpowiednią odzież zaprojektowaną z myślą o jeździe tego typu. Odzież na motor nie tylko minimalizuje ewentualne urazy motocyklisty, ale także chroni go przed opadami, promieniami słonecznymi i wiatrem, co podnosi wygodę jazdy.

Najważniejsze ubranie na motocykl – co obowiązkowo warto mieć?

Kupując Ubranie na motor przede wszystkim trzeba zaopatrzyć się w kask, bowiem zgodnie z zapisami kodeksu drogowego jego posiadanie jest obowiązkowe, bez względu na to czy poruszamy się powolutku na skuterze, czy pędzimy ścigaczem po autostradzie. Jest to także główny element zabezpieczenia kierowcy jednośladu, osłaniający głowę przed uszkodzeniami mogącymi mieć poważne konsekwencje dla jego zdrowia, a czasem i życia.

Do zabezpieczenia reszty ciała w trakcie jazdy jest sporo opcji. Pasjonat jednośladów może zebrać swój strój sięgając po stosowną kurtkę i spodnie zaprojektowane z myślą o jeździe na motocyklu albo wybrać kombinezon. W sklepach motorowych do wyboru mamy odzież skórzaną oraz tekstylną. Nie ulega wątpliwości, skóra jest niezmiernie wytrzymałym na uszkodzenia materiałem, co nie oznacza, że ubrania na motor wytworzone z tekstyliów chroni słabo – wykorzystuje się w nich tkaniny o ogromnej wytrzymałości na wysokie temperatury oraz ścieranie. Te części odzieży motocyklisty są uzupełnione o przydatne wzmocnienia chroniące barki, łokcie oraz kolana, które w czasie wypadku są wyjątkowo wystawione na urazy.

Camelbagi, rękawice oraz pozostałe akcesoria

Następnymi kluczowymi elementami ubrania na motor są rękawice i buty. Rękawice w razie wypadku chronią dłonie przed ciężkimi urazami, bowiem to nimi automatycznie zasłaniamy resztę ciała wysuwając je przed głowę i tors, przez co wystawiamy je na złamania i bolesne otarcia skóry. rekomenduje się więc wybierać rękawice ze dodatkowymi elementami osłaniającymi kostki i wewnętrzną powierzchnię dłoni. Stosowne buty na motocykl obok tego, iż ochraniają drobne kości śródstopia, gwarantują także większą przyczepność, a w związku z tym łatwiejsze panowanie nad ciężkim motocyklem.

W jakie inne elementy ubrań na motocykl warto się wyposażyć? To bez wątpienia camelbagi, kołnierze, gogle jeżeli używamy kask crossowy, oraz posiłkowe ochraniacze, slidery czy też zbroje.

Adres firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]