Gdzie wykorzystuje się suchościeralne tablice magnetyczne?

Gdzie wykorzystuje się suchościeralne tablice magnetyczne?

Tablice szkolne kojarzymy zwykle z kolorem zielonym i pyłem jaki powstawał, kiedy próbowaliśmy wymazać z niej kredowe napisy. Takie tablice, aczkolwiek do tej pory są bardzo popularne w polskich szkołach, powoli są wypierane przez tablice magnetyczne.

Tablice magnetyczne – jakie są ich główne plusa?

Białe tablice magnetyczne są dzisiaj na co dzień używane w korporacjach, urzędach i biurach, czyli wszędzie tam, gdzie na krótkich spotkaniach prowadzone są okresowe szkolenia albo konsultowane są bieżące tematy i procedury. Atutem takich tablic jest przede wszystkim to, że do pisania na nich korzysta się z szybkoschnących markerów, które łatwo się ściera za pomocą gąbki bądź szmatki do tablic magnetycznych. Podczas ścierania tusz z markerów nie wytwarza pyłu, dlatego ręce pozostają czyste i na ubraniach nie osadza się kreda, jak w przypadku popularnych tablic szkolnych. Drugim plusem tablic magnetycznych, jak sama nazwa wskazuje, jest możliwość zastosowania magnesów, za pomocą których można przyczepić do jej powierzchni różne lekkie elementy, urozmaicając w ten sposób prezentację. Utrzymanie takiej tablicy w czystości jest niezmiernie proste. Wystarczy cyklicznie myć jej powierzchnię specjalnym płynem, który usuwa pozostałości tuszu oraz tłuszcz. Płyn ma również właściwości konserwujące i nabłyszczające, co pozwoli na utrzymanie tablicy w bardzo dobrym stanie przez wiele lat. Jeśli postanawiamy kupić suchościeralną tablicę magnetyczną do biura, rozsądnie wybierzmy rozmiar do powierzchni sali, w której będzie ona powieszona. Powierzchnia o rozmiarze 90×60 czy 120×90 może być zbyt mała, dlatego warto rozważyć kupno tablicy w rozmiarze 150×100 lub większym.

Tablica magnetyczna w mieszkaniu – jak ją zastosować?

Mała tablica magnetyczna za to perfekcyjnie sprawdzi się w domu. Nie wiesz jak ją wykorzystać? Zawieś ją w kuchni, a kiedy spostrzeżesz, iż kończy Ci się jakiś produkt (sól, płatki owsiane czy ryż) zanotuj tę informację na tablicy. Kiedy będziesz jechać do supermarketu, łatwiej będzie Ci ułożyć listę naprawdę niezbędnych zakupów. Z kolei w pokoju dziecka tablica magnetyczna przeistacza się w zabawkę, która przenigdy się nie znudzi, nawet nastolatkowi. Dziecko każdego dnia może tworzyć nowe rysunki, przy czym nie zużyje papieru, a w wykładzinę nie wbiją się strużyny z kredek i ołówków. Cała rodzina może też spędzić niedzielny wieczór na grze w wisielca, kalambury albo składając jak największą ilość wyrazów z wylosowanych liter. Tablica magnetyczna przyda się także rodzicom, którzy chcą pomóc maluchowi w opanowaniu liter lub matematyki.