Ekspres do kawy Jura – którą linię wybrać?

Ekspres do kawy Jura – którą linię wybrać?

Znalezienie właściwej kawy nie zapewnia przygotowania idealnego naparu. By zadowolić gości świetnym aromatem kawy, powinniśmy zadbać o właściwą metodę zaparzania, a także sprzęt, który umożliwi wypracowanie odpowiedniego ciśnienia i temperatury wody. Pamiętają o tym projektanci z firmy Jura, którzy od prawie stulecia oferują klientom świetne urządzenia, które mogą być użytkowane zarówno przez doświadczonych baristów, jak i zwyczajnych entuzjastów smacznej kawy. Czemu więc powinniśmy postawić na produkty tej marki? Jakie plusy ma ekspres do kawy Jura? Jak wybrać sprzęt właściwy dla konkretnych oczekiwań oraz ustrzec się trudności w jego eksploatacji?

Zawodowy ekspres do kawy Jura

Jura znana jest przede wszystkim ze względu na wytwarzane przez nią ekspresy dla profesjonalnych baristów. Ci często wybierają produkty tej marki, ponieważ okazują się niezawodne, zaś ich budowa umożliwia otrzymanie rozmaitych rodzajów kaw – również tych wymagających napowietrzenia mleka. Firma Jura opracowała dla profesjonalnych baristów mnóstwo typów ekspresów, które zgrupowane są w kilka serii – między innymi XJ, Classic czy GIGA PROFESSIONAL, a każda z nich wyróżnia się innym poborem mocy i opcjami przygotowania napojów.

Ekspres do kawy Jura dla wszystkich

Chociaż wiele ekspresów marki adresowanych jest do zawodowych klientów, ekspres Jura bez problemów może być także stosowany w mieszkaniu. Tym bardziej, iż w jej katalogu znajdziemy sporo urządzeń, które stworzone są właśnie do eksploatowania w mieszkaniu. Szczególnie dobrze zdadzą egzamin ekspresy z linii
E, C albo ENA, gdyż wyróżniają się nieskomplikowaną budową i różnymi opcjami umożliwiającymi zaparzenie doskonałej kawy. Warto również wspomnieć, iż Jura produkuje także akcesoria, które umożliwią zrobienie bardziej oryginalnych typów tego naparu oraz konserwację urządzeń.