Drukarka 3D dla różnych gałęzi przemysłu i biznesu. Którą wybrać?

Drukarka 3D dla różnych gałęzi przemysłu i biznesu. Którą wybrać?

Więcej o profesjonalnych drukarkach 3D

W ofercie firmy CadXpert odnajdziesz tylko drukarki 3D od uznanych producentów takich rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, a także MakerBot i FormLabs (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znalazły się w naszej ofercie, pracują między innymi w technologiach: SLA, FDM oraz PolyJet.

Drukarki 3D Stratasys – obniżą wydatki na produkcję

Stratasys jest globalnym liderem branży urządzeń do druku 3D. Od ponad 30 lat – a dokładnie od 1988 roku – dostarcza klientom nowoczesne technologie i urządzenia. Oszacowano, że stosując drukarki 3D i inne urządzenia Stratasys można zmniejszyć koszty produkcji i czas poświęcony na proces produkcyjny prawie o 90 procent. Główne założenia pracy rzeczoznawców firmy Stratasys to dostarczanie najlepszych możliwych usług i produktów, jak również pomoc techniczna oraz merytoryczna. Hit sprzedażowy z asortymentu drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, dedykowane dla biznesu i przemysłu. Nowością w asortymencie CadXpert jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielki model drukarek 3D do ekspresowego prototypowania z przemysłową precyzją.

Formlabs – desktopowe drukarki 3D

Kolejnym wiodącym producentem drukarek 3D jest Formlabs. Czym wyróżnia się ta marka w branży urządzeń do druku przestrzennego? Formlabs tworzy niezmiernie zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D, jak również specjalistyczne sposoby przyrostowego druku, jak m.in. SLS i SLA. Nowością w ofercie CadXpert jest drukarka Form 3 – nieduże urządzenie, pracujące w autorskiej, nowatorskiej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która jest rodzajem technologii SLA. Ten model – podobnie jak wszelkie inne urządzenia firmy Formlabs – charakteryzuje się łatwą obsługą i ergonomiczną budową. Czym nowa technologia LFS odróżnia się od SLA? Jeszcze lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją i szybkością druku, a także dokładniejszym odzwierciedleniem najmniejszych elementów. W technologii LFS warunki druku są podtrzymywane na stałym poziomie, dlatego można uzyskać identyczne prototypy, co jest wyjątkowo pożądane w powtarzalnej, masowej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot – wydruki w technologii FDM

MakerBot wytwarza wysokiej klasy zaawansowane urządzenia do druku 3D, pracujące w technologii FDM. Drukarki 3D tego producenta są szeroko wykorzystywane w przeróżnych gałęziach edukacji, biznesu, przemysłu i wielu pozostałych. Najświeższy model, tj. drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to produkt wspierany przez Stratasys. To propozycja, która obsługuje materiały dedykowane dla kolekcji Method, ABS i materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Wydruk jest trwały i dokładny, a w toku procesu wydruku nie dochodzi do przemieszczenia się warstw oraz nie tworzą się wypaczenia.

Adres firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]