Czapsy i sztylpy czy oficerki – co wybrać i gdzie kupić?

Czapsy i sztylpy czy oficerki – co wybrać i gdzie kupić?

Szukasz czapsów skórzanych? Sprawdź horse-trade.pl

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najodpowiedniejszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – buty ze skóry z długą cholewą do kolan. I chociaż rzeczywiście w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się idealnie, nie są bez wad. Główną z nich jest ich koszt – najlepsze modele oficerek kosztują około kilku tysięcy PLN. Na dodatek zakładanie oraz jazda w oficerkach może być znacznie utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszej tkaniny, nie zawsze mieszczącej się w cholewce obuwia. Tych wad nie posiadają na szczęście czapsy i sztylpy.

Czym się charakteryzują czapsy i sztylpy jeździeckie

Czapsy i sztylpy to elementy zakładane na sztyblety, gwarantujące protekcję pozostałej partii nóg jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze sięgają do pachwiny, stanowiąc ochronę dla nogi na całej długości, zaś drugie – chronią jedynie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są produkowane z różnych surowców. W sklepach zwykle spotkamy czapsy i sztylpy skórzane, jednak poza nimi dostępne są także modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych albo tkaniny.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Ostatnie wymienione wyżej warianty charakteryzują się znacznie niższą ceną. Skutkiem tego są zalecane dżokejom z okrojonym budżetem oraz dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Poza tym sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej sprawdzają się wiosną i latem. Duży wybór czapsów i sztylp wyszukamy w sklepach internetowych – modele doskonale dobrane do swoich potrzeb kupią więc również jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których brak odpowiednio wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Adres firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]