Bursztyn w biżuterii

biżuteria z bursztynem, srebrna biżuteria

Biżuteria z bursztynem ciągle jest modna – tak wśród młodzieży, jak i nieco bardziej dojrzałych osób. Jej popularność nie może jednak zaskakiwać – jantar jest przecież jednym z najatrakcyjniejszych surowców, a swoboda jego obróbki sprawia, że wytworzone z niego ozdoby można dopasować do aktualnych mód. Żeby zachować jej właściwości, powinniśmy o nią odpowiednio się zatroszczyć. O co chodzi? Powie wam nasz artykuł.

W czym trzymać biżuterię z bursztynem?

Złoto północy to niezwykle wrażliwy materiał – dlatego biżuteria z bursztynem koniecznie musi być przechowywana we właściwych warunkach. Każdy naszyjnik musimy zabezpieczyć miękką tkaniną, a potem szczelnie otulić plastikowym workiem i włożyć do drewnianej szkatułki. Pamiętajmy, by w pojedynczej paczce nie trzymać dwóch ozdób – mogą się bowiem wzajemnie uszkodzić.

Biżuteria z bursztynem – piękno na lata

Bursztyn nie toleruje mocnych substancji czyszczących. Słuszniej zatem postąpimy, wybierając do jego czyszczenia delikatniejsze specyfiki – na przykład oliwę z oliwek albo mydło dla dzieci. Biżuteria z bursztynem powinna być pielęgnowana delikatną szmatką, lekko nasączoną wodą – nigdy nie może być jej za wiele.

Jak odnowić biżuterię z bursztynem?

Odkopałeś w szufladzie wiekową biżuterię z bursztynem? Zapewne nadal robi ogromne wrażenie, ale widać jej lata. Jak ją odnowić? Podchodząc do tego bez pomocy specjalisty, możesz jedynie jeszcze bardziej ją uszkodzić – najlepiej więc postąpisz, zwracając się o pomoc jubilera.

Adres firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]