Antena satelitarna – alternatywa dla kablówki

Antena satelitarna – alternatywa dla kablówki

Sprawdź, gdzie zamówić antenę SAT

Większość z nas ma w swoim domu odbiornik telewizyjny. Pomimo tego, że chętniej stawiamy na aktywność fizyczną, lubimy raz na jakiś czas zobaczyć ciekawy film lub dokument w telewizji. Aby odbiór kanału telewizyjnego był możliwy, niezbędna okazuje się być posiadanie właściwie dobranej anteny. Doskonale sprawdza się do tego antena SAT, którą dzisiaj kupimy bez żadnego problemu.

Antena SAT – jak działa to urządzenie?

Termin antena SAT oznacza świetnie znaną antenę satelitarną, którą wszyscy z nas widzieli przynajmniej parę razy w życiu. Jest to urządzenie z trudną do przeoczenia czaszą, która potocznie określana jest mianem talerza. Ten rodzaj anteny umożliwia odbiór sygnału , który nadawany jest przez satelity telekomunikacyjne. Sięgając po antenę satelitarną można więc odbierać wciąż ogromnie popularną wśród Polaków telewizję satelitarną, która chętnie wygrywa u sporego odsetka widzów z kablówką. Jest to rezultatem tego, że kablówka nie jest dostępna w każdym rejonie kraju. Wymienić można parę typów anten SAT. Znaleźć można zatem anteny offsetowe, wieloogniskowe, paraboliczne i panelowe. Anteny SAT wyróżniają się konkretnymi cechami – różnią się na przykład średnicą jaką posiada czasza. Dzisiaj zazwyczaj użytkownicy wykorzystują jednak modele o średnicy od 18 do 35 cali. Anteny zrobione są tak, aby nie ulegały zniszczeniu w efekcie działania zmiennych czynników atmosferycznych. Sprawia to, że śnieg, deszcz, niskie i wysokie temperatury nie odbiją się negatywnie na ich kondycji. Najwyższej jakości antena satelitarna będzie nam służyć długi okres czasu.

Co poza anteną satelitarną jest wymagane do odbioru kanałów?

Antena satelitarna nie jest jedynym urządzeniem koniecznym do tego, aby bez problemu odbierać kanały. Oprócz niej należy również posiadać odpowiedni uchwyt, z pomocą którego antena pozostanie zamontowana we właściwej pozycji. Niezbędny jest również konwerter (dwupasmowy lub działający na osobnym paśmie), odbiornik satelitarny i kabel koncentryczny.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]