Antena naziemna – co brać pod uwagę podczas kupna

Antena naziemna – co brać pod uwagę podczas kupna

Tutaj znajdziesz antenę naziemną

W zdecydowanej większości domostw znaleźć można odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie stał się bezużytecznym gadżetem, należy zaopatrzyć się także w dobrej jakości antenę. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana też anteną DVB-T, która doskonale przydaje się w przeróżnych sytuacjach.

Antena telewizyjna – w czym można wybierać?

Wybór anten DVB-T jest obecnie wyjątkowo duży. W sklepach znaleźć można anteny ASR i DIGIT – DVB-T, siatkowe i pokojowe anteny DVB-T , jak również anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak i w instalacjach antenowych indywidualnych. Znajdujące się na ten moment w sprzedaży anteny DVB-T cechują się przede wszystkim łatwością montażu. Bez trudu upora się z nim każdy, kto przynajmniej parę razy miał w rękach narzędzia potrzebne przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które na ten moment oferują nam producenci, charakteryzują się także wysoką wytrzymałością na wpływ niekorzystnych uwarunkowań pogodowych. Dzięki temu pozwalają na odbiór programów telewizyjnych wysokiej jakości przez niezwykle długi okres czasu.

Antena telewizyjna – co należy brać pod uwagę przy jej kupnie?

Wielki wybór anten tego typu sprawił, że należy mocno przemyśleć wybór urządzenia, które planujemy zastosować. Trzeba wiedzieć, że pod uwagę trzeba brać wiele czynników, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Istotna jest przede wszystkim odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje na temat położenia nadajników można szybko znaleźć w Internecie. Liczy się też moc pracy nadajnika oraz jego kierunkowość. Uwzględnić należy w każdym przypadku ułożenie terenu, który dzieli nadajnik od miejsca , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Ogromne znaczenie ma także to, czy znajdujemy się w mieście czy teżna terenie otwartym.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]