Garść porad odnośnie montażu podłóg drewnianych

Garść porad odnośnie montażu podłóg drewnianych

Dowiedz się, gdzie nabyć panele podłogowe, wejdź na https://www.balticwood.pl

Panele podłogowe wizualnie prawie nie różnią się od posadzki drewnianej, a wydasz na nie znacznie mniej. Atrakcyjne ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – ich montaż zajmuje naprawdę kilka chwil, a wszyscy poradzimy sobie z tym bez korzystania z usług fachowców. Jak więc zamontować panele podłogowe?

Przygotuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie lubią wody – maksymalna zawartość wody w wylewce to 3%. Warto pamiętać także o właściwej izolacji – doskonale sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości minimum jednej piątej milimetra oraz wełna mineralna. Po ich kupieniu nie odpakowuj paneli – trzeba poczekać dwie doby, aż dobrze wyschną. Wszystko gotowe?

Jak układać panele podłogowe?

Teraz najważniejsza rada – panele podłogowe najlepiej układać startując z kąta pomieszczenia. Bezpośrednio wyjęciu ich z paczki, dokładnie obejrzyj każdy z nich i zwróć uwagę na ewentualne wady fabryczne, bowiem potem producent może nie przyjąć reklamacji. Zatroszcz się również o temperaturę podłoża – koniecznie musi przekroczyć 15 stopni Celsjusza. Układaj je prostopadle do okna, a w wąskich pomieszczeniach – w ten sposób, żeby dłuższy bok przylegał do dłuższej fasady. Połączysz je za pomocą specjalnych klipsów – to bezawaryjne i nieskomplikowane rozwiązanie.

Dylatacje – daj panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Wykonane z drewna lub surowców pochodnych, panele podłogowe reagują na zmiany ciepła w pokoju. Pamiętaj zatem o szczelinach dylatacyjnych o rozmiarze przynajmniej dziesięciu milimetrów, do których zakrycia możesz wykorzystać listwy podłogowe.

Adres firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]