Fotele dla graczy to nie to samo co fotel do biurka

Fotele dla graczy to nie to samo co fotel do biurka

Kartkując reklamy salonów z meblami coraz częściej znajdziemy w ich ofercie strony prezentujące fotele dla graczy. Gros klientów zazwyczaj nie widzi różnic między takimi fotelami a fotelami biurowymi, ale prawdziwi gamerzy wiedzą, iż dobry fotel gamingowy jest niezbędny, gdyż zauważalnie podnosi komfort rozgrywki.

Dobre podparcie i wygoda – krzesła dla graczy

W ciągu ostatnich 3 dziesięciolecia gry komputerowe zyskały zawrotną popularność i błyskawicznie przeniosły się z salonów gier do naszych mieszkań. Zaistniał też e-sport i coraz więcej osób nie tylko po prostu sięga po gry dla rozrywki, a wręcz przesiaduje przed ekranem komputera dziesiątki godzin w miesiącu trenując do kolejnych turniejów. Z tej przyczyny potrzebne im są precyzyjnie zaprojektowane fotele gamingowe, których głównym zadaniem jest danie graczom solidnego podparcia przy równoczesnym zachowaniu jak największej wygody w trakcie wielogodzinnych rozgrywek. Na co zatem zwrócić uwagę wybierając fotel gamingowy? W pierwszej kolejności dowiedz się, w jakim stopniu umożliwia on regulację poszczególnych elementów wpływających na jego komfort, czyli na wysokość zagłówka, podłokietników i siedziska, rozkład poduszek na odcinku piersiowym i lędźwiowym czy kąt minimalnego i maksymalnego odchylenia oparcia. Istotne są również tworzywa z jakich wyprodukowany jest taki fotel – musi być wytrzymały na ogromne obciążenia, stabilmny, a na powierzchniach mających styczność z ciałem gracza (np. na podłokietnikach) powinien być osłonięty materiałem, który nie doprowadzi do obtarcia czy zaczerwienienia skóry.

Od czego zależy koszt krzeseł gamingowych?

Cena krzesła gamingowego nie jest niska – koszt zakupu najtańszych produktów z tej kategorii oscyluje w okolicach 400 zł, natomiast w przypadku modeli od uznanych marek częstokroć daleko przekracza 1000 zł. Z czego wynika taki wachlarz cen? Najtańsze modele krzesła dla graczy są wykonane z materiałów niższej jakości i najczęściej posiadają mniejszą możliwość regulacji, jednak bez problemu zaspokoją oczekiwania graczy, którzy spędzają przed ekranem maksymalnie kilka godzin w tygodniu. Fotele przeznaczone dla zapalonych graczy mają szeroki zakres regulacji indywidualnych podzespołów, są często pokryte bardzo wytrzymałą prawdziwą skórą, mogą udźwignąć duże obciążenie (nawet do 120 kg!) oraz posiadają dodatkowe udogodnienia, jak podnóżki, zaczepy na napoje lub schowki na drobiazgi.