Wypadają ci włosy na brodzie? Dowiedz się, jak działa zabieg mikropigmentacja zarostu

Wypadają ci włosy na brodzie? Dowiedz się, jak działa zabieg mikropigmentacja zarostu

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o uzupełnianiu zarostu, uzyskasz na microclinic.pl.

Broda od zawsze zestawiana była z męskością, a jej stan sporo mówi o jej właścicielu. Zapuszczanie gęstej brody znowu jest popularne po kilku dziesięcioleciach promowania gładkiej skóry twarzy jako kanonu urody u mężczyzn. To sprawia, iż dla sporej grupy mężczyzn kłopoty z zapuszczeniem zarostu mogą być źródłem poważnych kompleksów. Można spróbować je przezwyciężyć między innymi dzięki zabiegowi mikropigmentacji zarostu.

Spadek poziomu testosteronu, żywienie i nieprawidłowa pielęgnacja a bujność zarostu

Tak jak wszystkie powierzchnie ciała także skóra twarzy może stracić włosy. Broda mocno przerzedzona bądź z dostrzegalnymi plackowatymi polami bez włosków prezentuje się mało estetycznie i może prowadzić do spadku samooceny. Na ogół przerzedzenie brody jest jedynie pokłosiem procesu osłabiania się włosów oraz obniżenia się poziomu testosteronu, co jest naturalnym efektem upływu lat. Jednakże obniżenie się poziomu hormonów androgennych nierzadko następuje niespodziewanie także u młodszych panów, co kończy się między innymi utratą zarostu. Gwałtowne wypadanie włosów to także często konsekwencja ich agresywnej pielęgnacji – niewłaściwe zastosowanie akcesoriów czy kosmetyków. Na stan włosów ogromne oddziaływanie ma żywienie, z tego powodu mężczyźni powinni postawić na dietę obfitą między innymi w cynk, wapń oraz magnez, jak również witaminy z grupy B, witaminę K2 oraz D. Napięcie również nie pomaga w zapuszczeniu gęstego zarostu – włoski wypadają samoistnie, a niekiedy są mimowolnie wyskubywane w stresowych sytuacjach.

Mikropigmentacja brody – punkty z pigmentu, które imitują odrośnięte włoski

Całkowite zgolenie zarostu jest prostym sposobem na zatuszowanie kłopotów z jego zapuszczeniem. Ale nie każdy czuje się przystojnie z gładką skórą twarzy albo pragnie nosić zarost, gdyż jest przekonany, iż to poprawia rysy twarzy i przydaje im „pazura”. Można zdecydować się przeszczep mieszków włosowych, ale taki zabieg to zazwyczaj wydatek w kwocie co najmniej paru tysięcy złotych. Alternatywą jest zabieg mikropigmentacji brody polegający na jej uzupełnieniu za sprawą wprowadzenia w najpłytsze warstwy skóry specjalnego pigmentu. “Wytatuowane” kropki z barwnika imitują delikatnie odrośnięte włosy, a dostrzeżenie elementów sztucznych od naturalnego zarostu jest możliwe dopiero po dotknięciu skóry twarzy. Mikropigmentacja zarostu ukrywa fragmenty skóry dotknięte łysieniem całkowitym lub plackowatym, pozwala optycznie zagęścić rzadkie owłosienie, a także umożliwia retusz linii zarostu. Powinno się jednakże mieć świadomość, iż efekty mikropigmentacji nie są stałe i utrzymują się zazwyczaj roku.

Adres firmy:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]