Urządzenia fizjoterapeutyczne – aparat ultradźwiękowy

aparat do ultradźwięków, aparat do terapii ultradźwiękowej

Ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech MHz są coraz częściej stosowane przez fizjoterapeutów. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez przyczyny, bowiem poprawnie aplikowane ultradźwięki bardzo korzystnie oddziałują na zdrowie pacjentów. Wykorzystuje się je do masażu tkanki mięśniowej, a generowana za ich pomocą wysoka temperatura oddziałuje kojąco na tkankę nerwową. Z tego powodu masaż ultradźwiękami stosuje się do zmniejszania napięcia mięśniowego, uśmierzania bólu i poprawy przepływu limfy. Wszystko to możliwe jest jednak jedynie przy użyciu dobrego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat ultradźwiękowego – sposób działania?

Jak już napomknęliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od prawie wieku, opiera się na 2 rodzajach efektów: atermicznych i termicznych. Te pierwsze mają pozytywne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy. Tymczasem efekty termiczne polegają w głównej mierze na nagrzaniu tkanek bogatych w kolagen – stawów, wiązadeł, ścięgien czy blizn i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do sporego wysiłku czy też przy leczeniu przeróżnego rodzaju stanów zapalnych.

Aparaty do ultradźwięków – stacjonarne lub przenośne?

Funkcjonują dwa rodzaje aparatów do ultradźwięków – przenośne oraz stacjonarne. Mobilny aparat terapii ultradźwiękowej będzie świetnym wyborem kierowaną do fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów albo podejmujących ich w wielu placówkach. Jeżeli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie przyjmuje sporą ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia – lepszym rozwiązaniem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Adres firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]