Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – oddychaj swobodnie

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – oddychaj swobodnie

Sporadycznie zdarza się ktoś, kto nie lubi zapachu powietrza po przejściu burzy. To odczucie orzeźwienia nadają jony ujemne tworzące się między innymi w wyniku naturalnego ruchu wody i powietrza, wyładowań elektrycznych, a także wytwarzają je rośliny. Ujemne jony tlenu mają korzystny wpływ na nasze samopoczucie i środowisko, tłumią nieprzyjemne zapachy oraz oczyszczają powietrze.

Jonizator powietrza – dobra ujemna jonizacja?

Jonizacja następuje w rezultacie wyładowania elektrycznego, oddziaływania silnego pola magnetycznego lub wydzielania się ekstremalnej ilości ciepła. W dzisiejszych czasach większa część z nas przebywa w otoczeniu dziesiątek urządzeń, takich jak laptopy, drukarki czy ekrany, które wysyłają pole magnetyczne i jonizują powietrze dodatnio. Dobroczynne aniony, czyli jony o ładunku ujemnym, powstają przez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do cząsteczek neutralnych. Niestety ich ilość w powietrzu na terenach gęsto zamieszkałych z każdym rokiem się zmniejsza. Dlatego aby na powrót odczuć czystą i świeżą atmosferę w mieszkaniu, powinno się użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – czy warto?

Jonizacja wykorzystywana jest najczęściej w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pomagają wyłapać dym z papierosów, pyły zawieszone PM10 i PM2.5 czy szkodliwe bakterie i wirusy. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu świeżość i czystość, umożliwiając nam lepszy relaks i oddychanie pełną piersią. Mając na uwadze to, że ujemna jonizacja powietrza redukuje poczucie permanentnego znużenia i generalnie podwyższa wydajność fizyczną organizmu, poleca się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem również w przychodniach medycznych, biurach, szkołach czy urzędach, czyli wszędzie tam, gdzie istotna jest koncentracja na wykonywanych zadaniach.