Nie martw się o gotowanie – skorzystaj z diety pudełkowej

Nie martw się o gotowanie – skorzystaj z diety pudełkowej

Diety, które biorą się z chorób przewodu pokarmowego lub indywidualnych preferencji, mogą być powodem sporych problemów w codziennym życiu. Wymagają wszak pracochłonnego gotowania dań – a spędzając dzień w biurze nierzadko zwyczajnie nie mamy na to czasu. Przynoszenie błyskawicznych dań w takich sytuacjach niestety nie jest najlepszym rozwiązaniem – często dostarczają one wiele składników, których osoby odchudzające się po prostu nie mogą spożywać. Czy znaczy to, że będąc na diecie powinniśmy być gotowi na codzienne, żmudne przygotowywanie posiłków? Oczywiście nie. W różnych miastach działają wszak firmy cateringowe oferujące dietę pudełkową. Na jakich zasadach polega ten pomysł? Czemu powinniśmy je wybrać?

Co to jest dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa, jak łatwo się domyślić, opiera się na dostarczaniu nam boksów z posiłkami dostosowanymi do założeń jadłospisu. Plusem takiego pomysłu okazuje się zwłaszcza komfort – posiłki są dostarczane do miejsca poleconego przez zamawiającego, a więc między innymi do pracy czy domu. Nie musimy również każdego dnia pamiętać o zamówieniu dania, gdyż dieta pudełkowa ustalana jest przez doświadczonego specjalistę, zaś dania w określonych porach dowozi kurier. Warto wspomnieć również nieco o kosztach, bo te za tydzień nie przekraczają zazwyczaj 300 PLN za składający się z kilku posiłków plan żywieniowy.

Dieta pudełkowa nie tylko na schudnięcie

Dieta pudełkowa, jak już wspomnieliśmy, skierowana jest z założenia do osób dbających o sylwetkę, chorych i stosujących specjalne diety. W ofercie firmy FitMe z Krakowa czekają na nas na przykład posiłki dla wegan, odchudzające, odkwaszające lub diety wysokokaloryczne. Wszystkie z nich dopasowane są do osobistych preferencji zamawiających, a w przypadku problemów z kupnem właściwego zestawu, mamy szansę zaś zdecydować się na wskazówki dietetyka, który skompletuje dietę tak na co dzień, jak i na trening. Firma oferuje również atrakcyjne zniżki dla lojalnych klientów.