Maska jednorazowa – bariera dla wirusów i bakterii

Maska jednorazowa – bariera dla wirusów i bakterii

Chcesz zamówić maseczki ochronne? Wejdź na www.vitberg.com/firma/sklep/

Na początku 2020 r. na wszystkie państwa Europy padł strach spowodowany ekspresowo rozprzestrzeniającym się nowym wirusem SARS-CoV-2, który przenosi się drogą kropelkową. W przeciągu miesięcy zwiększył się więc popyt na różnorodne produkty ochronne, w tym na maseczki jednorazowe.

Dlaczego jest nam niezbędna maska jednorazowa?

Poza do mycia dłoni, jednorazowe maseczki stały się najbardziej rozchwytywanym środkiem ochrony osobistej, przydatnym głównie pracownikom służby zdrowia, ale także przeciętnemu Polakowi. Są niezastąpione podczas wizyt w sklepie lub aptece oraz drogi do miejsca pracy, a więc zawsze tam, gdzie przebywa się w większej grupie ludzi nam obcych. Dlaczego trzeba je zakładać? Maseczka jednorazowa zasłania nos i usta, a więc redukuje ryzyko przeniknięcia patogenów do śluzówki. Powszechnie funkcjonuje opinia, że powinny ubierać ją w głównej mierze osoby chore, jednakże dla osób zdrowych też są one dodatkową barierą zabezpieczającą przed potencjalną stycznością z zarazkami i wirusami, które może przenosić osoba zarażona, nie przejawiająca jeszcze objawów chorobowych.

Maska jednorazowa – wykonać ją samemu czy zamówić u producenta?

Prowizoryczną maseczkę jednorazową można uszyć samemu, jednak najlepiej kupić taką, wykonaną z tkanin filtrujących używanych w medycynie. Jednorazowe maseczki ochronne produkowane w zakładach charakteryzują się również wyższą trwałością i jakością. Istotnym elementem takich masek są warstwy składające się z filtru celulozowego. Mają one również wyższą gramaturę. Nawet jeśli na niezbędne wyjścia do sklepu postanowimy założyć maseczkę jednorazową i tak użyjmy takiej, która nie powoduje otarć skóry i jest komfortowa. Po wykorzystaniu maski stosujmy się do instrukcji obsługi, by odpowiednio ją zutylizować.

Adres firmy:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]