Leczenie kanałowe – jak dziś przebiega?

Leczenie kanałowe – jak dziś przebiega?

Leczenie kanałowe dla większości nas nie jest przyjemnym tematem. Dziś jednak, stosując odpowiednie sprzęty i – przede wszystkim – skuteczne środki znieczulające, lekarze są w stanie zagwarantować nam, iż zabiegi okażą się w stu procentach bezbolesne. Leczenie kanałowe jest niezbędne za każdym razem, gdy pojawi się zapalenie miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Polega na wykorzystaniu supercienkich sprzętów, przez co lekarz jest w stanie dotrzeć do najgłębiej położonych warstw zęba. Dobrze przy tym pamiętać, iż w leczeniu kanałowym korzysta się także z innych, często naprawdę zaawansowanych technicznie narzędzi. Których?

Którymi narzędziami przeprowadza się leczenie kanałowe?

Oprócz sprzętów manualnych, w dzisiejszym leczeniu kanałowym bardzo istotne są mikroskopy operacyjne, które obraz z wnętrza zęba przesyłają do monitora przed oczami stomatologa, ograniczając prawie do zera niebezpieczeństwo różnego rodzaju błędów. W leczeniu kanałowym kluczowe jest także sprawdzenie długości kanałów. Wypracowanie sporej dokładności umożliwiają specjalne urządzenia cyfrowe – endometry. Poza tym stomatolodzy wykorzystują też specjalne narzędzia, jakie umożliwiają maszynowe opracowanie kanałów, a dzięki temu – zdecydowane skrócenie zabiegu oraz poprawienie komfortu pacjenta.

Bezpłatne leczenie kanałowe

Decydując się na leczenie kanałowe należy pamiętać, iż nie we wszystkich sytuacjach będzie ono fundowane przez NFZ. Darmowe leczenie kanałowe zębów z najwyżej trzema kanałami gwarantowane jest osobom poniżej 18 lat. Pozostali nie muszą płacić za leczenie kanałowe zębów przednich – kłów, a także siekaczy. Leczenie kanałowe zębów tylnych będzie zaś w pełni płatne. Jeśli jest ono potrzebne, dobrze udać się do stomatologa posługującego się nowoczesnymi narzędziami oraz wcześniej sprawdzić, co o jego usługach dotychczasowi klienci mówią w sieci.