Kurs – pierwsza pomoc

Kurs – pierwsza pomoc

W naszym kraju co roku umiera kilka tysięcy ludzi tylko z tego powodu, że świadkowie zdarzenia nie umieją udzielić pierwszej pomocy zanim przybędzie karetka. Odpowiedzią na te zatrważające dane jest rosnąca liczba ofert dotyczących szkoleń z zakresu pierwszej pomocy, dzięki którym zdobędziemy wiedzę i umiejętności niezbędne do dobrego zachowywania się w momencie zagrożenia zdrowia.

Kursy pierwszej pomocy – formy i metody

Część kursów pierwszej pomocy można odbyć za pomocą e-learningu. Zajęcia przez Internet pozwolą zaoszczędzić czas i pieniądze, jednakże nauka jest bardziej teoretyczna. Szkolenia tradycyjne wykorzystują specjalne fantomy do prowadzenia różnego rodzaju symulacji z pierwszej pomocy – mają wymiar praktyczny.

Kursy pierwszej pomocy – z jakich części się składają?

Tematy poruszane w czasie szkolenia, są zależne od uzgodnień organizatorów z uczestnikami szkoleń. Z pewnością, powinny się w nim znaleźć następujące elementy: zabezpieczenie miejsca wypadku, a także skuteczne wzywanie pomocy. W części interaktywnej powinniśmy nauczyć się, jak udrożnić drogi oddechowe, tamować krwotoki oraz co zrobić, w przypadku zasłabnięć czy zatruć pożywieniem.