Korekcja laserowa wzroku – jakie wady można nią leczyć?

Korekcja laserowa wzroku – jakie wady można nią leczyć?

Tutaj znajdziesz szczegółowe wiadomości o korekcji laserowej.

Możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych, praca w różnych zawodach czy komfort na co dzień – to zaledwie niektóre z powodów, które popychają nas do wykonania laserowej korekty wzroku. Popularność tego zabiegu w ostatnim czasie bezustannie wzrasta, na co wpływ ma zapewne bardzo małe niebezpieczeństwo możliwych komplikacji oraz lepsza technologia (i będąca jej skutkiem redukcja cen leczenia). Za przeprowadzeniem zabiegu laserowej korekty wzroku przemawiają również kwestie zdrowotne. Wiele badań wykazuje bowiem, iż nie leczone wady wzroku mogą przekształcić się w wiele poważniejsze komplikacje, gdyż są czwartą (tuż po jaskrze, zwyrodnieniu plamki i zaćmie) przyczynę ślepoty. Według statystyk z miopią walczy jeden na trzech mieszkańców Europy.

Laserowa korekcja wzroku – na czym polega?

Laserowa korekcja wzroku korzysta z możliwości kształtowania rogówki za pomocą skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu miopii, poprzez wymodelowanie rogówki w jej środku można osiągnąć fenomenalne rezultaty. Unosząc jej środek i redukując jej obwód, można z kolei usunąć problem dalekowzroczności. Dziś bardzo popularnym rodzajem lasera wykorzystywanego w trakcie zabiegów laserowej korekty jest laser femtosekundowy, który wysyła krótkie impulsy światła podczerwonego. Pozwala to na przeprowadzenie dokładnego kształtowania, a równocześnie redukuje niebezpieczeństwo uszkodzenia innych elementów rogówki. Za decyzją o wyborze tego sposobu leczenia wad wzroku przemawia niemało czynników. Kluczowe to z pewnością dokładność, niska inwazyjność, skuteczność, jak również minimalne ryzyko powikłań. Trzeba napomknąć też o tym, iż zabieg nie musi być prowadzony w znieczuleniu ogólnym.

Laserowa korekcja wzroku – lekarz może jej odmówić

Nim zdecydujemy poddać się leczeniu laserem, warto wiedzieć o tym, iż w pewnych kazusach lekarz nie podejmie się jego przeprowadzenia. Wśród najistotniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy przede wszystkim ciążę oraz karmienie piersią,choroby oczu jak np. zaćma, wiek poniżej 21 roku życia, infekcje wirusowe, posiadanie rozrusznika serca czy choroby autoimmunologiczne.

Adres firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]