Katarek do odkurzacza czy tradycyjna gruszka – co lepsze?

Katarek do odkurzacza czy tradycyjna gruszka – co lepsze?

Katar u niemowlaka zwykle nie jest niebezpieczną dolegliwością. Jednak pomimo powszechności tej choroby i braku większego zagrożenia, rodzice nie powinni jednak jej lekceważyć. Nieusuwana przez długi czas wydzielina z nosa może działać drażniąca na inne części układu oddechowego oraz uszy, czego rezultatem bywa rozwinięcie się takich dolegliwości jak zapalenie zatok bądź ucha. By się przed tym uchronić, należy odsysać wydzielinę za każdy razem, kiedy zauważymy, że zebrała się ona w nosku naszej pociechy. Jak zatem zrobić to efektywnie i bezpiecznie?

Odciągacz do nosa dla dzieci – skutecznie odessie katar

Metod na usunięcie wydzieliny z noska niemowlaka jest wiele. Najpopularniejszy z nich to oczywiście gruszka. Nie jest jednak ona zbyt wygodna w użyciu, a udrażnianie nosa za jej pomocą bywa dla pociechy mało komfortowe. To wyjaśnia popularność innego typu aspiratorów, które są wydajniejsze i wygodniejsze w eksploatacji niż gruszki. Najprostsze modele działają na wdech rodzica, a bardziej skomplikowane modele to aspiratory do odkurzacza lub zasilane własnym silniczkiem.

Czy warto używać aspiratora Katarek?

Katarek jest przykładem aspiratora do odkurzacza. Wspomniany odciągacz kataru jest prosty w obsłudze i bardzo efektywny, co wynika z jego trójfazowego działania. Odciągacz do nosa Katarek nie tylko odciąga flegmę, ale też najpierw ją rozrzedza, co ułatwia całkowite wyczyszczenie noska. Katarek do odkurzacza ponadto nawilża śluzówkę nosa fizjologicznym roztworem soli, co niweluje objawy kataru i działa pozytywnie na samopoczucie malucha. Jest on dostępny w 2 wariantach – z jednolitą (cena to 45 zł) oraz odkręcaną komorą (cena od 55 zł).