Nie każde schorzenia uzębienia możemy wyeliminować tradycyjnymi metodami. Jeśli okazują się one nieskuteczne, ostatnim wyjściem bywa zwykle któraś z technik chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego powinniśmy udać się między innymi w przypadku dużych ubytków uzębienia, konieczności wstawienia implantów lub mostów, uszkodzeń kości i chorób tkanek miękkich, takich jak różnego rodzaju nowotwory bądź narośle. Jakie techniki bywają zatem wykorzystywane podczas kuracji pod opieką chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego lekarza wybrać się, żeby zabiegi były bezbolesne i nie przytrafiły się nam niemiłe pomyłki?
Zabiegi wykonywane przez chirurga stomatologa
Niewątpliwie najczęściej wykonywanym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem okazują się ekstrakcje zębów – również tych bardzo uszkodzonych, wymagających otwarcia dziąsła i dłutowania. W przypadku dużych uszkodzeń czy chorych po złamaniach konieczne jest czasem zrekonstruowanie kości – to również jest domeną chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się również terapią różnych schorzeń w pozostałych tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych wcześniej nowotworów lub owrzodzeń – oraz regeneracją uszkodzonych tkanek.
Jak znaleźć chirurga stomatologa?
Jak nietrudno się domyślić, wybór złego chirurga stomatologa może okazać się przyczyną sporych trudności. Dobrze więc napisać parę słów na temat tego, czym cechuje się dobry chirurg stomatolog i jakimi rzeczami sugerować się przy szukaniu lekarza. Najistotniejsze jest z pewnością to, by stosował on tylko innowacyjne akcesoria i, co najważniejsze, leki przeciwbólowe. Sporą wagę ma także atmosfera w poradni i stosunek dentysty do pacjentów – sporo powiedzą nam o nim komentarze wcześniejszych klientów, które znajdziemy między innymi w sieci bądź w gronie przyjaciół.