Implantologia – rozwiąże problem z brakiem nawet jednego zęba

Implantologia – rozwiąże problem z brakiem nawet jednego zęba

Implanty stomatologiczne to najlepszy sposób na zastąpienie straconego korzenia. To znakomite rozwiązanie dla pacjentów, którzy utracili jeden lub kilka zębów i nie potrzeba im pełnej protezy. Niemniej jednak implanty stomatologiczne równie dobrze sprawdzają się także w przypadku dużych ubytków, a nawet całkowitego bezzębia. Są one znacznie wygodniejsze od protez, a jeżeli stosownie się o nie zatroszczymy, bez żadnych problemów będziemy mogli z nich korzystać przez kilkanaście lat. Tak duża trwałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa materiałów, które wykorzystuje się do ich produkcji. Z czego wykonuje się współczesne implanty stomatologiczne?

Implanty zębów – wytwarzane z tytanu

Na wstępie należy nadmienić, że implant zęba to tylko ten fragment, którą wszczepia się w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Widoczny element to tzw. korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – materiału, który cechuje się ogromną trwałością. Jego ogromną zaletą jest również to, że nie reaguje z żadną substancją ani nie rdzewieje – jego używanie jest więc całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Przy poprawnie przeprowadzonym zabiegu i przestrzeganiu higieny, wytrzymuje wiele lat.

Z jakich materiałów wytwarza się korony implantów zębów?

Zróżnicowanie materiałów, z których wytwarzane są korony jest szersze. Najlepszym rozwiązaniem są implanty zębów z porcelanową koroną, która do złudzenia przypomina naturalny ząb, a prócz tego nie wywołuje reakcji alergicznych. Implantologia oferuje też tańsze metalowe korony z porcelanową powłoką podnoszącą ich walory wizualne i ponadto zapobiegającą uczuleniom. Najbardziej budżetowa opcja, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one zakładane najczęściej w miejsce zębów tylnych.