Implantologia alternatywą dla protez

Implantologia alternatywą dla protez

Dawniej osoby, które z rozmaitych powodów straciły uzębienie, zmuszone były do tego, żeby korzystać z sztucznych szczęk. Nie jest to niestety najlepsze rozwiązanie, bo protezy wymagają czasochłonnej pielęgnacji, a ich zakładanie nie jest zbyt wygodne. Dlatego tak sporym uznaniem cieszą się implanty, które okazują się znacznie wygodniejsze, ale także mają wiele innych plusów. Implantologia bowiem pozwala na wypracowanie trwałych efektów, ograniczając do zera prawdopodobieństwo poluzowania implantu. Dobrze więc napisać kilka zdań o tym, jak przebiega operacja wszczepienia implantów zębowych, które rodzaje są stosowane przez dentystów implantologów oraz jak wyszukać specjalistę, który wykona dla nas implanty zębów.

Współczesne techniki implantologii

Obecnie implantologia wykorzystuje 2 rodzaje implantów – najpopularniejsze o długości 1 cm i trochę krótsze, czyli 6 milimetrów. Implant wykonany ze specjalnego rodzaju tytanu jest wkręcany w przyzębiu chorego, a układ immunologiczny pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia natomiast umożliwia znaczące zmniejszenie okresu leczenia – pacjent nie notuje jakichkolwiek bólów już po 3 miesiącach. Do tej pory musi stosować zimne okłady, zaś od razu po zabiegu – unikać bardzo ciepłych dań, papierosów i alkoholu. Ważne będzie również stosowanie specjalnych preparatów, które likwidują ból oraz opuchliznę.

Implanty zębów – jak znaleźć specjalistę

Implantologia ma spory wpływ na wygodę codziennego funkcjonowania pacjentów – z tego powodu tak ważne jest to, by znaleźć odpowiedniego lekarza. Jak jednak ustrzec się niemiłych niespodzianek i trudności ze zdrowiem? Słusznie zrobimy powierzając wykonanie implantów zębów dentyście ze sporym doświadczeniem i korzystnymi opiniami wcześniejszych pacjentów. Gdzie je znaleźć? W szczególności w internecie. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę nazwy gabinetu dentystycznego na pewno znajdziemy istotne informacje.