Gabinet trychologiczny – tam znajdziesz specjalistę od włosów

Gabinet trychologiczny – tam znajdziesz specjalistę od włosów

Kiedy zaobserwujemy pierwsze oznaki przerzedzania się włosów, najczęściej odwiedzamy gabinet trychologiczny. Osłabienie włosów to problem, który wbrew pozorom dotyczy nie tylko mężczyzn, ale również niejednokrotnie pań.

Jak przebiega badanie chorób włosów w gabinecie trychologicznym?

Trycholog ma możliwość, dysponując działaniem specjalistycznych urządzeń, zaopatrzonych w mikroskopijne rejestratory, sprawdzić stan skóry głowy, cebulek, strukturę włosów. Trycholog musi wstępnie skrupulatnie zdiagnozować, co jest przyczyną gubienia włosów, żeby idealnie wyselekcjonować sposób leczenia. Najczęstszym czynnikiem powodującym osłabienie włosów są uwarunkowania rodzinne, które niestety ciężko przezwyciężyć. Inne istotne czynniki to choroby tarczycy, nieodpowiednia dbałość o stan fryzury, obciążanie włosów niszczącymi farbowaniami. Szkodzi nam też aplikowanie maseczek z intensywnie oddziałującymi detergentami.

Jakie zabiegi przeprowadza się w gabinecie trychologicznym?

Wizyta w gabinecie trychologicznym może okazać się receptą na nasze problemy z włosami. Pracujący tam lekarze mogą podpowiedzieć osobom cierpiącym na wypadanie włosów wiele sposobów na poprawienie stanu owłosienia. Są to terapie całkowicie nieagresywne, które dają fenomenalne rezultaty. Mezoterapia igłowa jest najbardziej popularna i ponadto niebywale efektywna. Metoda ta zapewnia znakomite skutki, nie tylko kiedy mamy do czynienia z dziedzicznym osłabieniem włosów, ale również tym spowodowanym stresem. Polega na wstrzyknięciu do mieszków włosowych cennych składników oraz mikroelementów, które stymulują cebulki do dynamicznej produkcji nowych włosów. Najlepiej przyjąć serię takich zabiegów, dlatego, że tylko i wyłącznie systematyczne dostarczanie skórze ważnych substancji gwarantuje najlepsze wyniki. Włosy wyraźnie się zagęszczają, są grubsze i zdrowe już po kilku zabiegach. Jeśli więc śnimy o burzy loków – trycholog szybko pokaże jak osiągnąć ten cel.