Filtry powietrza do domu – czy usuwają pyły i wirusy?

Filtry powietrza do domu – czy usuwają pyły i wirusy?

Społeczeństwo powoli przekonuje się, jakże ważna dla samopoczucia i zdrowia jest czystość powietrza. Wraz z nim wdychamy różnego rodzaju zanieczyszczenia przemysłowe i substancje uczulające: sadzę, pyły zawieszone PM2.5, spaliny samochodów, roztocza czy wirusy i bakterie. Jak więc wykonać oczyszczanie powietrza w biurze czy domu?

Oczyszczacze powietrza – co usuną?

Współcześnie najodpowiedniejszym wyjściem jest nabycie do domu oczyszczacza powietrza. Takie urządzenie poradzi sobie zarówno z kurzami, jak i z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi. Skuteczność oczyszczaczy powietrza mierzy się określając minimalną wielkość drobin zanieczyszczenia, które będą wyłapane w ich filtrze. Oczyszczacze o najwyższej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, zatrzymują prawie 100% zanieczyszczeń o wielkości 0,3 mikrometra. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem może być jeszcze efektywniejsze.

Airdog a inne oczyszczacze powietrza

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która zapewnia maksymalny poziom filtracji. Zatrzymują one nawet cząstki o rozmiarze 0,0145 mikronów, co usuwa pyły zawieszone PM10 i PM2.5, dym tytoniowy czy sadzę. Model Airdog X5 skutecznie i błyskawicznie zatrzymuje także wirusa grypy, co potwierdziły przeprowadzone badania. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, przyczyniająca się do zmniejszenia kosztów eksploatacji. Nie ma potrzeby cyklicznej wymiany jednorazowych, papierowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można opłukać, a jonizator plazmowy wystarczy wyczyścić na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza działają cicho, są energooszczędne oraz łatwe w obsłudze.