Zobacz, gdzie kupić maszynę do drenażu limfatycznego, wejdź na https://carepump.pl.
Presoterapia to zabieg, którego rolą jest poprawienie obiegu chłonki w organizmie. Drenaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta w trzeciej dekadzie XX w. – to zbiór rozmaitych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów obrotowych oraz pompujących, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dopasowuje indywidualnie do kondycji zdrowotnej pacjenta, a także punktu masażu.
Sprzęt do drenażu limfatycznego – presoterapia bez pomocy fizjoterapeuty
W ostatnich latach fizjoterapeuci coraz częściej używają maszyny do drenażu limfatycznego, które odtwarzają masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt to specjalne rękawy podzielone na komory, które wsuwa się na obrzękłe nogi i ramiona. Poprzez wtłoczenie powietrza w poszczególne przegrody urządzenie uciska kończynę, stymulując w ten sposób cyrkulację limfy. Istnieje mnóstwo wskazań do wypróbowania presoterapii. To głównie zwyrodnienia stawów, zastoje i obrzęki limfatyczne, a także obrzęki będące wynikiem urazów bądź obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii lub tarczycy). Wykorzystuje się go też w zabiegach natury estetycznej – jako wsparcie w niwelowaniu cellulitu i wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia stała się też niezmiernie popularna wśród sportowców, najczęściej jako element regeneracji po zwiększonym wysiłku.
CarePump – aparaty do drenażu limfatycznego do użytku domowego
Wiele opcji wykorzystania aparatów do masażu limfatycznego przysłużyło się pozytywnie do ulepszenia tych urządzeń. Dziś osoby cyklicznie korzystające z tej formy masażu mogą wykonać zabieg w we własnym domu, przy użyciu nowoczesnych urządzeń Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Domowe aparaty do drenażu limfatycznego tego producenta cechują parametry podobne do sprzętu używanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu świadczy o ilości komór mieszczących się w mankietach – więcej przegródek to efektywniejszy zabieg presoterapii. Urządzenia CarePump są kompaktowe i nie za ciężkie, toteż bez problemu można zabrać je w podróż, np. na turniej sportowy.
Co kluczowe, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być zawsze omówione z lekarzem. Najlepiej nie postanawiać o tym samodzielnie, bowiem występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to m.in. stany zapalne czy zakrzepica, które trzeba wcześniej wykluczyć.
CarePump
Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail:
[email protected]