Chirurg naczyniowy – specjalista od żył

Chirurg naczyniowy – specjalista od żył

Lekarze przeprowadzający operacje mają bardzo trudną profesję, wymagającą nadzwyczajnej staranności i kompetencji. Przekonajmy się więc jakie zabiegi przeprowadza chirurg naczyniowy i co należy sprawdzić szukając dobrego specjalisty.

Chirurg naczyniowy – pozbądź się żylaków

W dzisiejszych czasach medycyna idzie do przodu i gwarantuje pełną remisję nawet bardzo groźnych schorzeń. Operacjami najczęściej wykonywanymi przez chirurga naczyniowego są te dotyczące choroby zakrzepowej, przepukliny i niewydolności kończyn górnych, będących efektem powolnego odkładania się w organizmie szkodliwych substancji. Choroby tego typu pojawiają się wraz z upływem czasu, a także u osób lubiących używki i fast-foody. Palenie papierosów, jedzenie dużej ilości tłuszczów zwierzęcych, siedzący tryb życia – to najgorsi wrogowie naszych naczyń krwionośnych.

Chirurg naczyniowy – pomoże nieinwazyjnie

Chorzy cierpiący na chorobę zakrzepową zwykle kwalifikują się do zabiegów realizowanych przy użyciu nieinwazyjnych metod. Najpopularniejsze operacje to embolizacja i termoablacja. Embolizację, czyli celowe zamknięcie światła naczynia stosuje się przy usuwaniu naczyniaków. Świetne efekty daje też skleroterapia, szczególnie w likwidowaniu popękanych naczynek. Decydując się na trudny zabieg weźmy pod uwagę przede wszystkim specjalizację chirurga, który zajmie się operacją. Sugerujmy się także opiniami innych pacjentów. Najbardziej prestiżowe ośrodki zatrudniające chirurgów naczyniowych to Kraków, Szczecin i Wrocław.