Bezpieczne wybielanie zębów

Bezpieczne wybielanie zębów

Mocne i perłowe zęby to marzenie każdego. Niestety wiele negatywnych składników atakuje nasze szkliwo i powoduje, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze pasty wybielające zapewniają dobre efekty. Jak odzyskać zachwycający uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezbolesne?

Wybielanie zębów – gdy regularne mycie nie pomaga

Mycie uzębienia po jedzeniu i piciu to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze chroni przed nieestetycznymi zmianami. Bakterie i inne czynniki powodują, że nasz uśmiech traci swój naturalny blask. Domowe zabiegi pielęgnacyjne (paski, pasty, woski), nie gwarantują długotrwałych efektów. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom naturalny odcień. Jakie zabiegi są w tym momencie najpopularniejsze? Dentyści szczególnie rekomendują naświetlanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia satysfakcjonujące efekty już po kilku sesjach. Wybielanie tą metodą jest zupełnie bezbolesne i bezpieczne dla szkliwa.

Wybielanie zębów – zalecenia po naświetlaniu

Jak wygląda wybielanie zębów lampą BEYOND? Zabieg rozpoczyna się od przeglądu stanu uzębienia. Potem przy pomocy specjalnego wzornika określa się kolor zębów przed naświetlaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, stomatolog przystępuje do nałożenia preparatu z utleniaczem na powierzchnię zębów. Istotne jest też precyzyjne dobranie PH żelu. Środek naświetlany jest przy pomocy lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba usuwając nieestetyczne zażółcenia. Lampa BEYOND wybiela zęby nawet o kilkanaście odcieni, efekty są zatem spektakularne i utrzymują się do 3 lat. Po zabiegu trzeba unikać barwiących napojów i potraw przez przynajmniej kilka dni. Pacjentom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND poleca się wybielanie zębów za pomocą szyn wybielających.