Filtry minipleat i filtry z separatorami aluminiowymi – cechy

Filtry minipleat i filtry z separatorami aluminiowymi – cechy

Zobacz, gdzie zamówić filtr minipleat

Przyznajmy to otwarcie: jakość powietrza w Polsce kiepska. Pod tym względem nasz kraj plasuje się na jednej z najdalszych pozycji pośród państw Unii Europejskiej. Codziennie emitowane są nowe powiadomienia o przekroczeniu norm stężenia pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2.5 i w związku z tym też wciąż poszukiwane są skuteczne metody, pomagające radzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, głównie w obiektach, w których podtrzymanie czystości powietrza jest niezwykle ważne (np. w szpitalnych salach OIOM).

Filtry dokładne mini-pleat wyłapują pyły zawieszone oraz pyłki roślin

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), innymi słowy filtry powietrza wysokiej wydajności, znane i stosowane są od wielu dekad. Są obecne między innymi w odkurzaczach i domowych oczyszczaczach powietrza. W wentylacjach zakładanych w urzędach, domach czy biurach świetnie zdadzą egzamin filtry dokładne typu minipleat, które zależnie od klasy poradzą sobie z eliminacją pyłów zawieszonych PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki znajdują się w smogu. Nie są dla nich kłopotem również takie zanieczyszczenia, jak sierść zwierząt, dym tytoniowy lub zarodniki grzybów. Poszukując filtrów dokładnych F7 bądź F9 wypada sprawdzić nie tylko ich wydajność, ale też jakość ich wykonania. Te produkowane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa posiadają ocynkowaną stalową ramę, która cechuje się ogromną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne warunki atmosferyczne (jak znaczny poziom wilgoci, temperatury). Wydajny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego zabezpieczony jest standardowo aluminiową siatką po stronie wlotu powietrza. W filtrach minipleat papier filtracyjny ułożony jest w mini plisy i wzmocniony jest klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, że filtry te odznaczają się wysoką żywotnością. Filtry minipleat dostępne są w kilkunastu rozmiarach dostosowanych do potrzeb każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 i H14 – tam gdzie powinno się spełnić najwyższe normy czystości

Do wykorzystania przemysłowego wymagane są jednak filtry o dalece wyższej przepustowości, którą mogą zapewnić filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy pakietu filtracyjnego są w nich oddzielone w regularnych odstępach przez separatory z aluminium, a solidna obudowa, również wykonana z ocynkowanej stali, jest odporna na wodę i wahania temperatury, co umożliwia sprawną filtrację w wymagającym środowisku (nawet do 80°C). Filtry tego rodzaju instalowane są wszędzie tam, gdzie powinno się spełnić wyśrubowane normy czystości powietrza, jak przykładowo w przemyśle farmaceutycznym.

Źródło zdjęcia – marss.pl.

Adres firmy:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46