Zakładanie trawników. Co jest najważniejsze?

Zakładanie trawników. Co jest najważniejsze?

Wykonanie trawnika na działce nie przysporzy nikomu większych problemów – nawet, jeśli nasze ogrodnicze kwalifikacje nie są wystarczające. Problemy z pewnością powstaną niestety, jeżeli niezbędne okaże się zakładanie trawników o sporej powierzchni i położonych w reprezentacyjnych miejscach – m. in. w okolicy szkół, na placach miast albo przed ważnymi obiektami. Podobne trawniki powinny wszak uporać się z nawet naprawdę nasilonym użytkowaniem i doskonale się prezentować. Zakładanie trawników warto zatem powierzyć specjalistom oraz otrzymać gwarancję, iż efekty okażą się zadowalające. O czym jednak musimy pamiętać przy wyborze ekipy świadczącej takie usługi ogrodnicze?

Które trawy na zakładanie trawników?

Przedsiębiorstwa świadczące zakładanie trawników stosują różne typy traw – z rolki oraz nasion. Oba mają odmienne zalety i wady. Te wspomniane na początku stosowane są przede wszystkim podczas zakładania trawników o niewielkiej wielkości. Ich zalety to zwłaszcza bezproblemowy montaż (również na zboczach) oraz natychmiastowo widoczne rezultaty, a także wytrzymałość na wodę oraz chłód. Trawniki z wysiewu są natomiast znacznie tańsze od trawników z rolki (przez co doskonale nadają się do wykorzystywania na dużych powierzchniach) oraz potrzebują mniej skomplikowanej pielęgnacji.

Której firmie zlecić zakładanie trawników?

Jak łatwo się domyślić, zakładanie sporych trawników w ważnych punktach wymaga sporej wiedzy oraz wykorzystania odpowiednich sprzętów (na przykład agregatorów czy koparek) oraz materiałów. Z tego powodu przed tym, jak wybierzemy usługi konkretnej ekipy, dokładnie rozważmy wszelkie za i przeciw. Koniecznie sprawdźmy, jakimi maszynami posługują się jej pracownicy i czy mają wystarczające umiejętności. Dobrym rozwiązaniem okaże się też wyszukanie komentarzy dotyczących firmy w internecie – możliwe, że unikniemy dzięki temu przykrych niespodzianek.