Wywóz i utylizacja mebli – co warto wiedzieć?

Wywóz i utylizacja mebli – co warto wiedzieć?

Zleć odbiór starych mebli na https://maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/.

Większość z nas na pewno świetnie zna problem, jakie tworzą rzeczy, których od jakiegoś czasu już nie używamy, a których nie chcemy wyrzucić z różnych względów. Zwykle przenosimy je do komórki lokatorskiej, na poddasze lub do piwnicy, by nie zagracały miejsca w mieszkaniu. Kłopot jednak w tym, iż po kilku latach i te schowki stają się tak zapchane, iż zwykłe korzystanie z nich okazuje się do zniesienia. Dopiero to skłania wielu z nas do przeprowadzenia dogłębnego sprzątania, stanowiącego sposobność do tego, by uwolnić się od nagromadzonych rzeczy. Takie duże porządki nierzadko organizujemy także, kiedy dziedziczymy po kimś mieszkanie albo nabywamy zaniedbany dom. Wypada więc mieć pojęcie, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak bez trudu wywieźć stare meble z piwnicy, poddasza oraz domu.

Wywóz starych mebli – poznaj trzy popularne rozwiązania

Odpady takie jak sprzęt RTV i AGD, połamane meble, zdemontowane panele ścienne lub podłogowe czy części ram okien nie mogą trafić do pojemnika przeznaczonego na odpady komunalne. Jeśli musimy się od nich uwolnić, do wyboru mamy parę możliwości. Pierwsze to osobiste przetransportowanie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w skrócie PSZOK-u – wymaga to jednak posiadania adekwatnie dużego auta. Drugie to skorzystanie z gminnej zbiórki takich odpadów. Te odbywają się zwykle raz w miesiącu – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy zatem zobligowani znaleźć miejsce na przetrzymanie śmieci o znacznej objętości. Najwygodniejsze jest trzecie wyjście – wynajęcie kontenera na śmieci, który po napełnieniu odwiezie dostarczająca go firma. Zadba ona także o zgodny z prawem recykling jego zawartości. Podmioty wynajmujące kontenery często oferują także profesjonalne wsparcie przy sprzątaniu strychu, piwnicy lub całego domu.

Utylizacja mebli – nie tylko spopielenie

Jeżeli stare meble będą przekazane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub podmiotu zajmującego się profesjonalnie utylizacją, nie będą spopielone ani nie trafią na wysypisko. Po rozebraniu ich na elementy składowe, a następnie podzieleniu ich wedle materiału, z którego są wykonane, mogą być po raz kolejny przetworzone i posłużyć do wyprodukowania nowych przedmiotów. Utylizacja starych mebli, a konkretnie drewna, z którego w przeważnie się one składają, polega najczęściej na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które później stosuje się do produkcji kolejnych garderób, łóżek bądź regałów.

Adres firmy:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]