Stal nierdzewna ma wiele wartościowych cech sprawiających, iż jest szeroko używana. Jej najmocniejsza strona to z rzecz jasna odporność na rdzę, która nie tylko zapewnia trwałość wykonanych z niej elementów, ale też umożliwia im kontakt z cieczami i zawilgotniałymi materiałami. Oprócz tego stal nierdzewna jest obojętna chemicznie, co oznacza, że nie wchodzi w reakcje z substancjami o kwaśnym odczynie, a listę jej zalet dopełnia nieporowata powierzchnia, która uniemożliwia rozwój bakterii.
Wyroby ze stali kwasoodpornej dla branży chemicznej i kosmetycznej
Bezpieczeństwo mikrobiologiczne i Równowaga chemiczna czynią ze stali nierdzewnej doskonały budulec dla przemysłu spożywczego. Wyroby ze stali kwasoodpornej są często wykorzystywane przez fabryki przetwórstwa, które korzystają z nich w toku produkcji, a następnie magazynowania artykułów spożywczych. W piekarniach oraz warzelniach piwa wyroby ze stali nierdzewnej użytkuje się w jako pojemniki fermentacyjne. Surowiec ten jest również stosowany chętnie w przemyśle kosmetycznym i przez podmioty zajmujące się produkcją i dystrybucją rozcieńczalników, paliw i pozostałych preparatów chemicznych.
Wyroby ze stali nierdzewnej – meble i barierki
Wytrzymałość na złe warunki atmosferyczne (wilgoć, skrajne temperatury oraz kwaśne deszcze) sprawia, że wyroby ze stali nierdzewnej świetnie nadają się użytku w warunkach zewnętrznych (na przykład jako elementy balkonowe) oraz na pływalniach (jako drabinki i poręcze). Z uwagi na przyciągającą wzrok estetykę, jednakowo dobrze prezentują się też wewnątrz obiektów budowlanych – na przykład na klatkach schodowych. Co więcej jałowość stali nierdzewnej umożliwia wykorzystywanie jej w gabinetach lekarskich oraz przychodniach.