Współpraca z architektem nie musi być trudna

Współpraca z architektem nie musi być trudna

Nie masz doświadczenia w tej dziedzinie? Skorzystaj ze wsparcia architekta Kraków

Budowa domu to z całą pewnością najistotniejsza inwestycja w życiu wszystkich z nas. Należy zatem dokładnie to obmyślić i pamiętać o usługach specjalistów. Największy wpływ na to, jakie rezultaty przyniosą podejmowane przez nas działania, ma z pewnością projekt budynku. Możemy wprawdzie kupić stworzony już dokument, ale by mieć gwarancję, iż budynek będzie taki jak nam chodziło, warto poprosić o pomoc architekta. Ze względu na to, iż wielu z was nie wie, czym naprawdę się para, należy napisać na ten temat parę zdań.

O czym pamiętać przed rozmową z architektem?

To, czy realizacja zaspokoi konkretne potrzeby, zależy zwłaszcza od wyników spotkania z architektem. Przychodząc do architekta powinniśmy przemyśleć, jakich zalet spodziewamy się po budowanym domu i potrafić przekazać mu to. Powinniśmy też zaznajomić się z głównymi przepisami na temat budowy domu – przez to łatwiej się porozumiemy z architektem. Nie trzeba oczywiście się denerwować, bo w przypadku problemów mamy prawo poprosić go o poradę.

Co będzie obowiązkiem architekta?

Najpierw architekt przygotuje projekt budowlany. To ów dokument zostanie wzięty pod uwagę przez urzędników przed wydaniem pozwolenia na budowę. Muszą być w nim zawarte technologie, na jakich oprze się planowana inwestycja. Projekt wykonawczy wykorzystamy natomiast do znalezienia ekipy budowlanej oraz będzie niezbędny do odbioru budowy. Zawartość obu dokumentów regulują odpowiednie ustawy.

Adres firmy:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]